3 pomysły na zmianę wyglądu jadalni

Jadalnia, czyli miejsce, w którym spożywamy posiłki wraz z rodziną to niezwykle ważne pomieszczenie, które sprzyja zacieśnianiu więzi. Warto więc zadbać o to, by prezentowało się efektownie, zachęcało do wspólnego celebrowania chwil codziennych i szczególnych okazji. Dobrym pomysłem na uatrakcyjnienie tego wnętrza są okresowe zmiany wyglądu, które pozwolą nam stworzyć w jadalni nowy klimat.

Wbrew pozorom, nie muszą one wcale oznaczać dużych wydatków czy męczących prac remontowych. Przedstawiamy trzy pomysły na zmiany w jadalni, które warto zastosować.

Zmiana obicia krzeseł lub dekoracyjne poduszki

Jednym z ważnych elementów wyposażenia jadalni są krzesła. I to właśnie je warto wymienić jeśli zależy nam na tym, by jadalnia zaczęła prezentować się nieco inaczej niż do tej pory. Co ważne, nie musi oznaczać to wcale konieczności wymiany mebli na inne. Z powodzeniem możemy obić siedziska oraz oparcia nowymi tkaninami o ciekawym kolorze, wzorze lub fakturze. W przypadku krzeseł nietapicerowanych dobrym pomysłem jest zakup lub uszycie poduszek na siedziska, które nie tylko ożywią wnętrze jadalni, ale również zapewnią większy komfort i wygodę.

Renowacja i zmiana mebli

Kolejnym sposobem na zmianę wyglądu jadalni jest odświeżenie wyglądu mebli, które się w niej znajdują. Rozwiązań jest naprawdę sporo. Meble możemy pomalować lub polakierować na inny kolor, ozdobić drzwiczki szafek za pomocą techniki decoupage czy też wymienić nóżki krzeseł lub dodać na nie np. chromowane nakładki. Wszystko zależy wyłącznie od naszej fantazji. Czasem nawet tak drobna zmiana, jak wkręcenie nowych uchwytów sprawia, że meble zaczynają prezentować się zupełnie inaczej a jadalnia nabiera nowego wyrazu i charakteru.

Łączenie niepasujących do siebie elementów

To idealna propozycja dla osób odważnych. Większość z nas decyduje się na urządzenie jadalni w jednym, spójnym stylu. To bezpieczne, niemniej jednak nie zawsze wyróżniające się rozwiązanie. Jeśli zależy Ci na tym, by Twoja jadalnia prezentowała się zupełnie inaczej niż dotychczas, połącz ze sobą meble, które pozornie w ogóle do siebie nie pasują. Przykładowo, klasyczny stół jadalny połącz z krzesłami, które są stylizowane na biurowe. Dzięki temu jadalnia nabierze nowoczesnego wyrazu. Podobnie, jeśli do tej pory stawiałeś na styl industrialny, nie bój się ocieplić go nieco poprzez wstawienie do jadalni mebli z naturalnego drewna lub dekoracji nawiązujących do natury i rustykalnego nurtu. Eleganckie i solidne meble z drewna można znaleźć na jardex.com.pl/

Jak widzisz, zmiana wyglądu jadalni nie musi być wcale czasochłonna ani droga. Mamy nadzieję, że nasze pomysły metamorfoz przypadły Ci do gustu i znajdziesz wśród nich tę, którą zdecydujesz się wykonać w swojej jadalni. Domownicy z pewnością to docenią.

2 października, 2020