5 błędów popełnianych podczas urządzania biura

Dobrze urządzone biuro jest połową sukcesu. Cała przestrzeń powinna być zaprojektowana tak, aby tworzyła jednocześnie funkcjonalną i estetyczną całość. Miejsce ma zapewniać jak najlepsze warunki do wykonywania zawodowych obowiązków. Jak uniknąć błędów i na co zwrócić szczególną uwagę?

Dlaczego tak ważne jest prawidłowo urządzone biuro?

Na pewno najważniejszy powód jakim należy się kierować to zwiększenie wydajności pracowników. Bardzo istotna jest taka organizacja miejsca pracy, która pozwoli na lepsze skupienie, pobudzi innowacyjność i kreatywność. Nie możemy oczywiście zapominać o tak zasadniczej kwestii, jaką jest dobre samopoczucie i zdrowie osób pracujących w danym pomieszczeniu.

Nieodpowiednie wyposażenie i źle dobrane meble, prędzej czy później odbiją się na formie pracowników. Może to być zarówno obniżenie nastroju, stany depresyjne jak i dolegliwości ortopedyczne, które z czasem mogą skutkować poważnymi i przewlekłymi chorobami. Wszystko to, poprzez zwiększoną abstynencję, nie przyczyni się do wzrostu zysków naszej firmy. Od czego powinniśmy więc zacząć zmiany w projektowaniu idealnego biura?

Najczęstsze błędy popełniane podczas urządzania biura

Jest kilka najważniejszych elementów w każdym wystroju biura, na które szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę, aby dobrze je skomponować. Jeżeli przy aranżacji wnętrza nie możecie skorzystać z pomocy fachowca, przedstawimy wam kilka najczęściej popełnianych błędów.

Nie stosowanie zasad ergonomii

Ergonomia jest dyscypliną naukową zajmującą się dostosowaniem pracy do możliwości psychofizycznych człowieka. Nieprawidłowa organizacja pracy pociąga w efekcie długofalowe skutki zdrowotne. Dlatego też najważniejsze tutaj będzie wyposażenia biura w funkcjonalne i bardzo dobre jakościowo meble. Wiele ciekawych, cechujących się różnorodnością mebli znajduje się w ofercie producenta mebli biurowych WUTEH: https://wuteh.com.pl/.

Następnie należy zadbać o odpowiednie ich ułożenie. Krzesło i biurko powinny być ustawione tak, aby pracownik w wygodnej pozycji mógł pisać na klawiaturze. Właściwie usytuowany musi być także monitor, a wokół zorganizowana odpowiednio duża przestrzeń.

Przedkładanie designu nad funkcjonalność

Kupowanie designerskich przedmiotów staje się coraz bardziej popularne. Jednak nie zawsze to co wygląda stylowo i modnie, musi być także funkcjonalne i wygodne. Należy zawsze pamiętać o tym, że w pracy spędzamy wiele godzin, a siedzenie na niewygodnym krześle może powodować duży dyskomfort. Oczywiście bardzo dobrze jak wnętrze jest pięknie zaaranżowane. Jednak największy nacisk powinien być kładziony na praktyczne wykorzystanie znajdujących się w nim przedmiotów.

Nieodpowiedni dobór oświetlenia

Złe natężenie, jak i barwa światła, mogą w niekorzystny sposób wpłynąć na nastrój, stylistykę, a nawet zdrowie pracowników. Dlatego na tyle ile jesteśmy w stanie, korzystajmy ze światła naturalnego. Jest ono najbardziej sprzyjające i jednocześnie ekonomiczne. W przypadku sztucznego, jego natężenie powinno być nie mniejsze niż 500 luksów. Do tego ważne jest, aby nie korzystać tylko z jednego źródła światła, ale zainwestować też w oświetlenie boczne.

Pominięcie miejsca dla gości

Wszystko zależy od tego jaką działalność prowadzimy. Jednak musimy być również przygotowani na odwiedziny klientów czy kontrahentów. Również stolik kawowy z krzesłami przyda się w przypadku organizacji różnego rodzaju szkoleń i spotkań.

Zbyt dużo wszystkiego

Biuro jest miejscem, które z założenia ma służyć naszej maksymalnej koncentracji i skupieniu się na wykonywanych czynnościach. Dlatego po pierwsze, lepiej nie stosować większej ilości kolorów i wzorów, gdyż może to rozpraszać, a nawet być przyczyną złego samopoczucia. To samo dotyczy ilości zbędnych mebli i przedmiotów. Sprawia to, że pomieszczenie wydaje się przez to mniejsze i bardziej chaotyczne.

Jak widać łatwo jest uniknąć błędów przy urządzaniu biura. Wystarczy jedynie zastosować się do kilku prostych wskazówek.

13 grudnia, 2017

Dodaj komentarz