5 zalet multiroom w domu lub mieszkaniu

Nowoczesna telewizja przez Internet nieustannie wprowadza nowe udogodnienia do naszych mieszkań i domów. Na czym polega usługa multiroom i dlaczego warto ją nabyć, jeśli masz więcej niż jeden telewizor?

Multiroom – telewizja przez Internet dostępna w każdym pomieszczeniu

Multiroom to usługa, która znajduje się w ofercie niemal każdego operatora telewizyjnego. Nie ma się co dziwić, że cieszy się rosnącą popularnością – coraz częściej bowiem posiadamy w domu lub większym mieszkaniu więcej niż jeden telewizor i chcemy, aby telewizja przez Internet była dostępna na każdym z nich. Usługa multiroom to dodatkowa opcja przy wyborze pakietu telewizji i Internetu, którą znajdziesz np. w ofercie operatora INEA. Czemu więc warto zdecydować się na multiroom w domu lub mieszkaniu?

1. Swoboda i wolność dla każdego

Główną zasadą działania multiroomu jest to, że łączy on potrzeby i zainteresowania wszystkich domowników. Dzięki niemu na każdym telewizorze można w tym samym czasie oglądać zupełnie inne programy. Jeśli w jednym gospodarstwie domowym mieszka miłośnik sportu, fanka programów rozrywkowych oraz dzieci, telewizja przez Internet na 3 odbiorniki i multiroom uchronią przed ciągłą walką o pilota.

2. Łatwy sposób podłączenia

Jeszcze do niedawna multiroom, oprócz wielu korzyści, kojarzył się przede wszystkim
z trudnym i nieestetycznym połączeniem. Plątanina kabli, które należało przeciągnąć przez kilka pomieszczeń, aby połączyć wszystkie odbiorniki telewizyjne z dekoderem, potrafiła przyprawić o niemały ból głowy. W nowoczesnym budownictwie sieci często są już przygotowane do uruchomienia sygnału we wszystkich pomieszczeniach. Ponadto telewizja przez Internet nierzadko może zaoferować także inne warianty podłączenia, wiele tu jednak zależy od samego operatora.

3. Doskonała jakość sygnału

Telewizja przez Internet zapewnia stabilne przekazywanie sygnału, dzięki czemu możesz cieszyć się dźwiękiem i obrazem zbliżonym do rzeczywistego. Pamiętaj jednak, że jakość odbieranych programów zależy także od tego, jaki masz telewizor. Na szczęście technologia także w tym zakresie bardzo szybko się rozwija i z łatwością możesz dopasować idealny sprzęt do swoich potrzeb.

4. Pełna kontrola nad każdym telewizorem

Czasem użytkownicy obawiają się, że multiroom wprowadzony do kilku pomieszczeń sprawi, że stracą kontrolę nad niektórymi odbiornikami. Ponownie wiele zależy tu od posiadanych telewizorów, często jednak możliwe jest stworzenie własnej konfiguracji dostępu polegającej np. na właściwym wdrożeniu kontroli rodzicielskiej.

5. Opcja nagrywania programu na każdym telewizorze

Telewizja przez Internet to liczne, nowe możliwości dla każdego użytkownika. Dzięki przesyłaniu sygnału za pomocą sieci, bez problemu możesz nagrywać oglądane filmy, seriale czy programy na dekoderze z nagrywarką. Pozwala to na wrócenie do nich w późniejszym terminie czy powtórne obejrzenie, jeśli dany epizod szczególnie przypadnie Ci do gustu.

8 lutego, 2021