7 rad jak urządzić mieszkanie i nie zostać bankrutem

Stylowe mieszkanie potrafi znacznie podwyższyć komfort życia, a czasem mały remont jest wręcz koniecznością. W jaki sposób jednak się za to zabrać, aby być zadowolonym ze skutków, a przy tym nie wydać majątku?

1. Przygotuj plan

Przed przystąpieniem do prac warto jest zastanowić się co koniecznie wymaga remontu, a co nie jest absolutnym priorytetem. Wtedy też można przystąpić do kalkulowania kosztów remontu zarówno finansowych, jak i czasowych. Warto też pamiętać, że faktyczne koszty remontów są zwykle o kilka procent wyższe niż te zakładane.

2. Zorganizuj fundusze

Kiedy wyliczysz orientacyjne koszty remontu, trzeba zorganizować odpowiednie fundusze. Optymalna sytuacja jest oczywiście wtedy, kiedy ma się odpowiednio duże oszczędności. Niestety często sytuacja jest nieco inna i trzeba znaleźć pieniądze w inny sposób. Można starać się o kredyt bankowy, co jednak często jest żmudne i czasochłonne. W dodatku wiele wniosków kredytowych zostaje przez banki odrzucanych. Ciekawą alternatywą są więc pożyczki bez BIK przez Matchbanker.pl, które można uzyskać szybko i bezproblemowo.

3. Jeśli potrafisz, zrób to sam

Wedle popularnego powiedzenia w czasie urlopu Niemiec wybiera się na wycieczkę do ciepłych krajów, a Polak podczas wakacji remontuje swoje mieszkanie. Rzeczywiście Polacy często podejmują się samodzielnego remontu i aranżacji swoich czterech kątów. Samemu warto jednak wykonywać wyłącznie proste prace, takie jak np. malowanie. Jeśli jednak nie ma się odpowiednich umiejętności oraz doświadczenia to lepiej samemu nie zabierać się np. za układanie paneli, ponieważ może to się okazać czasochłonne, a efekty mogą być niezadowalające.

4. Znajdź odpowiednich specjalistów

Chcąc więc mieć naprawdę dobrze wyremontowane i stylowe mieszkanie w większości przypadków trzeba zdać się na zawodowców. Co prawda w Polsce wciąż jest wielu fachowców remontowych, których poziom profesjonalizmu nie jest zbyt wysoki, to jednak można też znaleźć licznych specjalistów, którzy mają odpowiednią wiedzę i umiejętności, aby przeprowadzić udany remont. Warto więc skupić się na poszukiwaniach odpowiednich specjalistów, w tym celu można np. podpytać znajomych, czy znają kogoś, kto zajmuje się remontami mieszkania i aranżacją wnętrza w wysoce profesjonalny sposób.

5. Negocjuj stawki

Warto pamiętać, że stawki za wykonanie prac remontowych można negocjować. Dobrze jest to robić zarówno przed rozpoczęciem prac, jak i po ich zakończeniu. Kiedy bowiem okaże się, że remont trwał znacznie dłużej, niż było pierwotnie zakładane, a efekt końcowy jest gorszy, niż się spodziewano, to ma się silne argumenty, żeby zbić cenę.

6.Wybierz dobry czas na przeprowadzenie remontu

Wiele prac remontowych wymaga odpowiedniej pory roku. Warto więc sobie zdawać sprawę o tym, jak działa sezon remontowy. W jego szczycie szybkie znalezienie odpowiednich specjalistów może być bardzo trudne, a wszelkie próby negocjacji stawek skazane na porażkę. Dlatego też chcąc wyremontować mieszkanie po niższych kosztach, opłacalne może okazać się dokonanie tego na początku lub na końcu sezonu.

7. Szukaj tanich materiałów

Remont wiąże się oczywiście nie tylko z koniecznością opłacenia ekipy remontowej, ale oczywiście także i zakupem odpowiednich materiałów. Warto jednak porównywać ich ceny, ponieważ potrafią się one mocno różnić w zależności od danego sklepu. W dobie Internetu wszystko można sprawdzić bardzo szybko, a czasem opłacalne okaże się np. kupienie części materiałów w jednym sklepie, a resztę w innym.

3 lipca, 2018

Dodaj komentarz