8 pomysłów na dekoracyjne oświetlenie wnętrza

Chcesz wprowadzić odrobinę świeżości do swojego domu czy mieszkania? Szukasz sposobu na stworzenie miłego nastroju po zmroku, kiedy nie możesz korzystać z uroków światła dziennego? Oto 8 najciekawszych według nas pomysłów, dzięki którym można dekoracyjne oświetlić wnętrze domu.

1. Podświetlenie sufitu

To obecnie chyba jedna z najpopularniejszych metod oświetlania dekoracyjnego pomieszczeń. Podwieszane sufity można estetycznie podświetlać diodami LED. Światło pięknie rozchodzi się na suficie i tworzy bardzo sympatyczny nastrój, który z pewnością każdego wprowadzi w dobry humor. Co ważne, oświetlenie tego typu ma tę zaletę, że nie oślepia jak standardowe żyrandole.

2. Podświetlenie drewnianych ozdób

Masz w swoim domu drewniane panele na ścianach? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić w nich artystyczne nacięcia i następnie odpowiednio je podświetlić. To wyjątkowo piękne rozwiązanie, które może się kojarzyć z góralskimi domami.

3. Podświetlenie ściany w salonie

Nie trzeba wiele, aby z salonu uczynić bardzo nastrojowe miejsce. Wystarczy do ściany przymocować dużą płytę z karton-gipsu, na przykład za szafką RTV, a następnie pomiędzy ścianą budynku, a płytą zamontować listwy LED-owe. Przyjemny nastrój po zmroku jest gwarantowany.

4. Oświetlenie podłogowe

Dużą popularnością cieszą się obecnie również lampy podłogowe. Ich montaż niestety jest dość kosztowny, ale efekt, który osiągniemy jest niesamowity. Szczególnie dobrze prezentuje się takie oświetlenie wtedy, gdy zamontujemy je przy ścianach.

5. Zjawiskowe, podświetlone łóżko

Jeśli chcesz wprowadzić nieco miłej atmosfery do sypialni, to warto zastanowić się nad podświetleniem łóżka. Wystarczy do wewnętrznej części ramy, tuż przy podłodze, zamontować listy LED świecące w kolorze, który najbardziej nam się podoba. Podświetlenie będzie delikatne, ale bardzo zjawiskowe.

6. Niesamowita podłoga w łazience

Kolejny pomysł jest idealny dla tych osób, które planują remont łazienki. Warto zastanowić się nad montażem szklanych kafelków na podłodze, pod którymi znajdzie się właśnie oświetlenie. Delikatnie podświetlona podłoga na pewno zrobi ogromne wrażenie.

7. Kolorowe szafki

Jeśli masz w swoim domu szafki z przeźroczystymi drzwiczkami oraz szklanymi półkami to możesz pokusić się o zrobienie pięknej tęczy w środku. Wystarczy przy każdej szklanej półce zamontować małą listwę LED w różnych kolorach. Szkło półek cudownie się podświetli.

8. Rozświetlone wnęki

Ostatni ciekawy pomysł jest idealny w przypadku, gdy mamy problem z zagospodarowaniem pustej ściany. Jeśli nie chcemy mebli to można w ścianie zrobić kilka niewielkich wnęk, w których znajdą się jakieś ładne ozdoby. Wnękę dodatkowo podświetlamy listwami LED i nagle nasza ściana nabierze nowego charakteru po zmroku.

4 maja, 2018

Dodaj komentarz