Akwaria ścienne

W dzisiejszych czasach istnieje wiele różnorakich sposobów na dekorowanie pomieszczeń w naszych mieszkaniach. W wielu sklepach znajdziemy bardzo szeroki ozdób najróżniejszego rodzaju: od lamp, przez poduszki i dywany aż po specjalne, ozdobne regały czy inne meble. Zawsze możemy się też jednak zdecydować na bardziej tradycyjne dodatki, jak na przykład akwaria. Obecnie coraz popularniejsze stają się minimalistyczne, choć nie tylko, akwaria ścienne.

Akwarium takie ma nie tylko właściwości estetyczne, jeśli jest oczywiście odpowiednio urządzone, ale również pozwala nam się łatwiej i przyjemniej zrelaksować. Jednocześnie, akwaria są stosunkowo łatwe w pielęgnacji – a przynajmniej, jeśli nie zdecydujemy się hodować w nim roślin lub zwierząt wymagających szczególnej uwagi. Akwaria ścienne świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie aranżacji salonu, gabinetu, ale też różnej maści profesjonalnych pomieszczeń, jak biura.

Akwaria ścienne mogą być montowane na dwa sposoby: przytwierdzone do ściany albo bezpośrednią w nią wbudowane. Ten drugi przykład jest w oczywisty sposób bardziej „inwazyjny”, a przy tym wymagający czasami radykalnych zmian w układzie pomieszczenia i samej konstrukcji ścian. W takim przypadku, jeśli zastanawiamy się nad akwarium, dobrze pomyśleć o nim już na samym etapie projektowania całego wystroju naszego domu.

Oprócz samego akwarium, warto pomyśleć także o gatunku roślin i rybek, które chcemy w nim trzymać. Musimy także pamiętać o pozostałym, niezbędnym wyposażeniu jak filtry, system napowietrzania czy grzałka z termostatem. Na rynku znajdziemy akwaria o różnych wymiarach i w najróżniejszych kształtach. Pozwala nam to na wybór akwarium najbardziej odpowiadającego naszym potrzebom i możliwościom.

16 kwietnia, 2020