Angielski wystrój wnętrza

Wielka Brytania jest bardzo samodzielnym i indywidualnym państwem. Nie trudno się zatem dziwić, że tradycyjny angielski wystrój wnętrza także jest specyficzny i łatwo rozpoznać który to. Anglicy kochają pokoje w których na ścianach króluje wzór, bądź kolor magnolii.

Tradycyjne angielskie domy każdy pokój maja wytapetowany w kolorze magnolii. Dopuszczalne są także prążki i wzory kwiatowe, jednak wszystkie tapety muszą utrzymywać tonacje koloru kwiatu magnolii.

Istotnym i charakterystycznym dla angielskiego wystroju wnętrza są również ogromne sofy i fotele w koniecznie kwieciste wzory. Kolory tych mebli mogą różnić się nieco odcieniami ale tradycja wymaga by wypoczynek oscylował w barwy różowe, czerwone, liliowe, bądź białe.English Style Design 001

Na takich wzorzystych kanapach i fotelach Anglicy uwielbiają pić tradycyjną herbatę o godzinie siedemnastej, którą koniecznie podają zastawie ozdobionej kwiatami. Kwiaty zatem stanowią motyw przewodni angielskiego wystroju wnętrz.

Jest on dominujący zarówno na tapetach, fotelach, kanapach, pufach, obrusach i zasłonach. Jeżeli wnętrze domu w Anglii nie zostało ozdobione żadnym kwiecistym wzorem to znaczy, że nie mieszkają w nim Anglicy, którzy upodobali sobie kwiaty jako motyw przewodni służący do dekoracji domów i mieszkań.

 

Wszelkiego rodzaju obrusy, obrusiki i haftowane chusteczki także muszą odznaczać się choćby delikatnymi motywami kwiatowymi. Podobnie sprawa wygląda w przypadku zasłon oraz pościeli. Z pełnym przekonaniem można stwierdzić, które wnętrze jest zamieszkane, bądź zaprojektowane przez Anglika, ponieważ uderzy przepych kwiatowych wzorów oraz elementów ozdobnych takich jak porcelanowe figurki, zdobione zegary  ramy luster czy też stare świeczniki.

12 maja, 2013

Dodaj komentarz