Aplikacje mobilne do projektowania wnętrz

Praktycznie każdy z nas posiada smartfona. Wraz z postępem technologicznym możemy również odciążyć swoją wyobraźnię, czy nawet zaoszczędzić na korzystaniu z usług profesjonalnego projektanta wnętrz. Wszystko dzięki aplikacjom mobilnym, które są stworzone wspomagania amatorów urządzania swojego kąta. W tym artykule skupiliśmy się na aplikacjach bezpłatnych.

Houzz Interior Design Ideas

Jeśli nie masz absolutnie żadnego pomysłu, naprzeciw wychodzi ci firma Houzz. Aplikacja dostępna na Androida i iOS jest świetnym źródłem inspiracji – zawiera mnóstwo zdjęć wystrojami dla każdego pomieszczenia. Za zbiór fotografii odpowiada profesjonalna redakcja, co gwarantuje, że twoja inspiracja będzie opierała się na obowiązujących trendach. Całkiem możliwe, że tą pozycję już znasz, bo jest dosyć popularna wśród polskich użytkowników urządzeń mobilnych.

Dulux Visualizer

Nierzadko całkiem pożyteczne narzędzia do projektowania wnętrz są jednocześnie produktami producentów farb. Za granicą popularna jest aplikacja od firmy Behr – a w Polsce między innymi od popularnego Duluxa. Według producenta, aplikacja używa czegoś w rodzaju rozszerzonej rzeczywistości – jednak rzeczywiście daje radę z dopasowywaniem kolorów ścian między innymi do mebli. Jedyną z „cen” za darmowość tej aplikacji jest wyszukiwarka sklepów z farbami Dulux.

Autodesk Homestyler

Jedną z najpoważniejszych propozycji, jest aplikacja od potentata w dziedzinie aplikacji 3D do projektowania – Autodesk. W tym przypadku, jest to jednak dosyć prosty program przeznaczony właśnie dla amatorów chcących zabawić się w projektanta. Większość jego użytkowników, wykorzystuje go bardziej jako grę – jednak jego wszystkie funkcjonalności, służą właśnie do urządzenia swojego kąta na urządzeniu mobilnym. Tradycyjnie aplikacja posiada opcjonalną wersję premium.

Podobnych do zaprezentowanych aplikacji mobilnych jest o wiele więcej – wystarczy w interesującym naszą platformę sklepie wpisać frazę „projektowanie wnętrz” tudzież w język angielskim – „interior design”. Którejkolwiek nie wybierzemy – na pewno przyspieszy to czas jaki potrzebujemy, by stwierdzić co będzie wyglądać lepiej w naszym pomieszczeniu.

2 lipca, 2015

Dodaj komentarz