Aranżacja łazienki po swojemu

141154688081864700W łazience możemy dysponować różną wielkością przestrzeni użytkowej. Z jednej strony możemy posiadać dużą łazienkę, gdzie można bez większych problemów stworzyć nawet zapewniający wyjątkowy komfort salon kąpielowy. Z drugiej strony, zwłaszcza w budynkach tworzonych w ramach starszych koncepcji architektonicznej oraz w lokalach mieszkalnych możemy spotkać się z małymi łazienkami.

Stworzenie w takiej łazience funkcjonalnego wnętrza jest znacznie trudniejsze. Przy tworzeniu wystroju wnętrza łazienki oprócz wybrania określonego stylu, który jest w stanie zapewnić estetycznego wnętrze, trzeba również zdecydować się na wybranie urządzeń, z których w łazience będziemy korzystali. Jeśli łazienka jest już stworzona możemy być ograniczeni w zakresie możliwości umiejscowienia wanny czy bidetu w dowolnym miejscu. Usytuowanie rur kanalizacyjnych oraz sanitarnych jest w stanie ograniczać możliwości dowolnego umiejscowienia poszczególnych urządzeń w łazience. W takim przypadku niezbędne jest już na wstępie określenie miejsca, w którym znajdą się wanna czy prysznic. Na takie urządzenia musimy znaleźć miejsce oraz odpowiednią ilość wolnej przestrzeni użytkowej wokół takich urządzeń.

Prysznic czy wanna?

W łazience przy aranżowaniu wnętrza bardzo często stajemy przed dylematem, czy decydować się na wannę czy prysznic. Z jednej strony wanna jest w stanie zapewnić nieco większy komfort użytkowania, ale nie zawsze jest w stanie być najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich domowników. Jeśli prowadzimy aktywny tryb życia znacznie lepszym rozwiązaniem może być postawienie na kabinę prysznicową. Wanna wymaga również nieco większej przestrzeni, w której będziemy mogli ją umieścić. Jeśli dysponujemy małą łazienką można zdecydować się na wannę przygotowaną na wymiar, którą będzie można idealnie dopasować do posiadanej przestrzeni użytkowej w łazience. Jeśli chcemy dysponować w łazience większą, wolną przestrzenią, która pozwala zapewnić zarówno większą funkcjonalności pomieszczenia, jak też bezpieczeństwo użytkowania łazienki, lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na kabinę prysznicową.

Stylistyka wnętrza

Łazienki, które mają charakteryzować się przytulną atmosferą znacznie lepiej jest realizować w klasycznej stylistyce. Z drugiej strony, gdy chcemy ułatwić sobie stworzenie funkcjonalnego wnętrza lepszym rozwiązaniem jest postawienie na nowoczesną stylistykę. Taki styl pozwala na zastosowanie znacznie mniejszej liczby elementów przestrzeni użytkowej pomieszczenia, a zwłaszcza elementów dekoracyjnych. W małych łazienkach dobrym rozwiązaniem może być postawienie na minimalistyczną stylistykę, która pozwala na wykorzystanie ograniczonej liczby elementów w postaci urządzeń czy mebli. W ten sposób można w małej łazience stworzyć wnętrze, w którym wygodnie będzie można się poruszać. Dodatkowo będzie można w ten sposób zapewnić w łazience spójną stylistykę, która może się estetycznie prezentować. Klasyczne wnętrza oparte na kolorach neutralnych czy kolorach uznawanych za ciepłe pozwalają na stworzenie bardziej przytulnej atmosfery.

3 października, 2014

Dodaj komentarz