Aranżacja restauracji – meble w klasycznym stylu

rynek-retro-pub-hostel-2Dobra restauracja nie tylko powinna serwować pyszną kuchnię, ale również powinna być przestrzenią, w której przyjemnie spędza się wolny czas. Dlatego też tak istotna jest efektowna aranżacja restauracji. W końcu w popularnym programie telewizyjnym „Kuchenne rewolucje” przeprowadza się nie tylko metamorfozę menu, ale również wyglądu wnętrza. Każdy restaurator powinien wobec tego pamiętać o tym, żeby zwracać uwagę nie tylko na to, co dzieje się w kuchni, ale też i na przestrzeń sali dla gości.

Drewno – klasyka zawsze w modzie

Gdy chodzi o klasyczną aranżację, wówczas nie ma lepszego rozwiązania niż zdecydowanie się na meble do restauracji wykonane z drewna naturalnego. To ono ma w sobie wyjątkowe elegancję oraz czar, a ponadto to wysokiej jakości jest trwałe i wytrzymałe, co powoduje, że może bez problemów posłużyć przez długie lata.

Drewno daje praktycznie nieograniczone możliwości w kreacji umeblowania – krzesła, stoły, lada barowa to tylko kilka z mebli, które zamawiane są do restauracji. Doskonale nadaje się do wnętrz w klasycznej aranżacji, ale, oczywiście, również nadaje się do aranżacji wnętrz w stylu nowoczesnym. Oczywiście, drewno może być też łączone z innymi efektownym materiałami, na przykład szkłem, metalem, cegłą.

Meble restauracyjne na zamówienie

Najczęściej meble restauracyjne kupowane są jako gotowe z katalogu, co dotyczy w szczególności stołów czy krzeseł, ale również istnieje możliwość ich wykonania na zamówienie. Dotyczy to w szczególności lad barowych oraz barów, którym można wtedy nadać praktycznie dowolny wygląd zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami.

Wybór mebli na zamówienie ma też taką zaletę, że pozwala na praktycznie dowolne dopasowanie ich do dostępnej przestrzeni, która nie zawsze jest wymiarowa. To szczególnie ważne w przypadku barów oraz lad barowych, gdy mogą być one tak zaprojektowane i wykonane, aby praca za nimi była najbardziej ergonomiczna. Wówczas można połączyć w jedno funkcjonalność oraz estetykę.

STOLBAR – meble restauracyjne z drewna na wymiar

W produkcji eleganckich mebli do restauracji w stylu klasycznym specjalizuje się firma STOLBAR z Kalwarii Zebrzydowskiej w województwie małopolskim. Została ona założona w 1980 roku i od tego czasu świadczy usługi w ramach projektowania i produkcji mebli na wymiar.

W jej asortymencie znajdują się meble barowe, meble restauracyjne, meble do pubów, meble hotelowe, lady oraz innego rodzaju wyposażenie. Firma posiada własnych ekspertów w zakresie projektowania, a także przyjmuje gotowe projekty do realizacji. Na jej stronie można zapoznać się z galerią mebli restauracyjnych.

Aranżacja restauracji w klasycznym stylu nie musi być wobec tego skomplikowana, gdy ma się do dyspozycji firmę, która dzięki swoim rzemieślnikom będzie mogła wprowadzić w życie wszystkie pomysły w zakresie jej umeblowania. Warto zainwestować w dobrej jakości meble restauracyjne – to w końcu inwestycja w wizerunek lokalu!

1 października, 2015

Dodaj komentarz