Aranżacja salonu – know-how

Salon to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu, w którym przyjmujemy gości, czasem pracujemy lub po prostu odpoczywamy. To przestrzeń w naszym domu, najbardziej zróżnicowana pod względem funkcjonalnym, która dzięki przemyślanemu projektowi zachowuje harmonię, odzwierciedla wnętrza domowników i współgra z resztą mieszkania.

Brzmi dobrze, ale co zrobić, aby to pobożne życzenie zrealizować i z satysfakcją wdrożyć w naszym domu? Jak najlepiej podejść do zmiany wystroju? Skąd czerpać inspiracje i wiedzę? Co może usprawnić fachowa aranżacja salonu?
Całe przedsięwzięcie rozpocznijcie od spisania planu. Zadajcie sobie szereg pytań, wypiszcie wady i zalety waszego salonu. Co najbardziej wam przeszkadza? Meble, może kolor ścian, oświetlenie, poczucie chaosu? Co lubicie i absolutnie chcielibyście zachować? Pamiętajcie, że nie wszystko uda się wam zmienić, dlatego ważne, abyście już na początku założyli skalę zmian i budżet jaki chcecie na nie przeznaczyć. Szukając inspiracji, a następnie konkretnych rozwiązań, warto skorzystać także z usług profesjonalnego biura projektowego. Architekci pracowni Projekt MIMO pomyślnie przeprowadzą was przez cały proces zmian pilnując ich jakości, budżetu i harmonogramu, tym samym sprawiając, że aranżacja salonu potrwa znacznie krócej i przebiegnie sprawniej. Wiedza i doświadczenie oraz indywidualne podejście do każdego klienta, pozwolą wykreować wam razem wnętrze salonu, do którego będziecie chcieli wracać i przebywanie w którym pozwoli wam zrelaksować się po całym dniu pracy.
Pamiętajcie, że najważniejsze jest określenie waszych potrzeb. Zastanówcie się, czy salon ma być miejscem wypoczynku, w centrum którego stanie wygodna sofa i stolik, przy którym wraz z przyjaciółmi będziecie wieczorami zasiadać do planszówek. Czy może ma spełniać również funkcję jadalni, ponieważ całą rodziną uwielbiacie gotować i celebrować posiłki. Jeśli lubicie bawić się przestrzenią, pomyślcie o meblach na tyle mobilnych, aby pozwoliły wam kreować przestrzeń waszego salonu w każdej chwili, tworząc coraz to nowe aranżacje.
Aranżacja salonu od remontu różni się przede wszystkim zakresem prac. Podczas odświeżania wnętrz watro sięgnąć po sprawdzone, a jednocześnie proste sposoby na zmiany. Często już przemalowanie ścian optycznie powiększy przestrzeń i nada jej zupełnie nowy wygląd. Być może nie jest konieczna wymiana sofy i foteli, a tylko wizyta u tapicera. Pomyślcie również o miejscu do przechowywania, które w razie niezapowiedzianej wizyty gości pozwoli zapanować nad bałaganem w kilka minut. Postawcie na sprawdzone dodatki, jak tekstylia czy lampy, które sprawią, że salon będzie bardziej przytulny. Świetnym pomysłem są również kwiaty, aczkolwiek i w tej kwestii warto zasięgnąć rady specjalisty.
Bawcie się przestrzenią i urządzajcie ją dla siebie, nie dla przemijających trendów. Pozostańcie w zgodzie z własnym stylem, to wasz dom, a teraz już wiecie jak poczuć się w nim jeszcze bardziej u siebie.

28 marca, 2017

Dodaj komentarz