Aranżacja tarasu

Przy aranżacji tarasu ogromną role odgrywa wielkość. Im większą mamy powierzchnie do zaaranżowania tym więcej mamy możliwości. Aby odpowiednio zaprojektować to miejsce musimy zwrócić uwagę na to by przede wszystkim materiały były wytrzymałe ze względów na warunki pogodowe. Ważnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę to również drzwi. Im większe tym więcej światła dziennego będziemy mieli w domu.  Ponadto większe drzwi dają dużą swobodę przemieszania się z domu na nasz pięknie zaaranżowany taras.

To zwyczajnie zaaranżowany taras w przestrzeni miejskiej na niewielkim balkonie. Mały stolik dwa krzesła oraz masa roślinności i ozdobne drewniane donice wystarczyły by uczynnić to miejsce wyjątkowym.

aranzacjatarsu4Fot: wnętrza.webzine.pl

Przy większych możliwościach, dla posiadaczy większych posiadłości, którzy lubią eleganckie i luksusowe wnętrza, doskonale sprawdzi się również ekskluzywny taras z widokiem na sypialnie. Ciemne, egzotyczne drewno w połączeniu z egzotyczną roślinnością jest ciekawym połączeniem. Taras chodź zaaranżowany ubogo w jeden wiklionowy fotel z dekoracyjną poduszką robi ogromne wrażenie.

aranzacjatarsu1Fot.wnetrza.Webzine.pl

Dla tych, którzy lubią bardziej wyszukane pomysły, doskonałym rozwiązaniem będzie ta aranżacja tarasu, w której zastosowano sofy udekorowane ogromną ilością poduszek w ciekawe wzory. Kilka niewielkich stoliczków plus drewniane polowe łóżko sprawiają, że to miejsce ma wyjątkowy klimat. Drewniana podłoga, roślinność w połączeniu z kolorem białym i czerwienią dodają uroku.  To miejsce pełne ciepła, doskonałe na spędzenia czasu w towarzystwie najbliższych.

pomysl-na-maly-ogrod11_mainFot: e-ogrodek.pl

 Tu nieco oryginalny pomysł opierający się głównie na wyposażeniu tarasu, w którym mamy zaaranżowane duże wiklinowe łóżko, które zamocowane jest na linach i znajdujące się nieco nad podłożem, które jest drewniane.

ozko_na_tarasie_-_aranzacja_tarasu_590x0Fot: dekoratoria.pl

11 lutego, 2013

Dodaj komentarz