Bambusowe rolety, czyli pomysł na praktyczną dekorację okienną

Bambusowe rolety to jeden z najprostszych, ale jednocześnie najbardziej efektownych i praktycznych sposobów na udekorowanie okien w naszym mieszkaniu. Roleta taka składa się z mnóstwa cienkich, związanych ze sobą bambusowych tyczek, które, no cóż, tworzą roletę chroniącą nas przed światłem z zewnątrz oraz pozwalają nam zadbać o prywatność. Roleta bambusowa sprawdzi się także bardzo dobrze w pomieszczeniach utrzymanych w niemal dowolnej aranżacji, choć wypada szczególnie dobrze w mieszkaniach w stylu skandynawskim bądź minimalistycznym.

Na rynku, rolety bambusowe występują w wielu odmianach, często będąc jednocześnie odmianą któregoś z mechanizmów spotykanych w innych roletach. Tak więc, oprócz klasycznych rolet bambusowych, znajdziemy takie stylizowane na rolety rzymskie bądź wykorzystujące inne, ukryte mechanizmy sterujące dla swojego funkcjonowania. Klasyczna roleta bambusowa rozwija się po prostu z góry na dół, zaś roleta rzymska składa się z utworzonych z bambusowych tyczek segmentów, składających się do siebie wzajemnie.

Oprócz pomieszczeń, rolety bambusowe nadzwyczaj dobrze sprawdzają się na zewnątrz naszych domów i mieszkań. Ich swoisty naturalny design może być świetną ozdobą tarasu bądź balkonu, dopełniając ich całościowej aranżacji. Są szczególnie dobrym rozwiązaniem, gdy zależy nam na naturalnym, autentycznym wyglądzie „okolicy” naszego domu bądź pomieszczeń.

Na zakończenie można dodać, że jakkolwiek rolety bambusowe występują najczęściej w naturalnym, charakterystycznym kolorze jasnego brązu, można znaleźć również wersje w innych barwach. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się rolety bambusowe pomalowane na biało. Znajdziemy także inne kolory, nawet tak intensywne, jak na przykład czerwony. Możliwość wybrania koloru dla rolety bambusowej często jest także elementem oferty przedsiębiorców zajmujących się ich wykonywaniem na zamówienie.

16 września, 2019

Dodaj komentarz