Beton jako tworzywo budowlane, ale także jako dekoracja

Modern living room with TV and fireplace - rendering

Surowe wnętrza to najnowszy trend w aranżacji mieszkania. Chłodne, jasne pomieszczenia to coś, co sprawia, że pomieszczenie staje się nowoczesne. Beton w roli głównej to fantastyczne rozwiązanie, które wykorzystuje się do uzyskania efektu minimalizmu i surowości. Betonowa ściana w domu wcale nie musi być nudna – wręcz przeciwnie! Ten surowiec pomoże nam urozmaicić nasze wnętrze i sprawić, że będzie ono niepowtarzane.

Betonowa ściana jest zazwyczaj uznawana jako tylko i wyłącznie tworzywo budowlane. Nic bardziej mylnego – może stanowić również dekoracyjną część naszego mieszkania. Oto kilka pomysłów aranżacji mieszkania w których główną rolę odgrywa beton:

1) Zestawienie betonu i drewna – jest to świetne rozwiązanie kontrastujące. Z jednej strony mamy surowy beton, z drugiej – ciepłe i domowe drewno.

2) Połączenie betonowej ściany z kolorem – najlepiej wybrać odcienie szarości, bieli i czerni. Można jednak pozwolić sobie na kontrastowe barwy, pamiętając jednak, aby nie przesadzić i wybrać tylko jeden z takich krzykliwych kolorów.

3) Oświetlenie – decydując się na betonową ścianę, można ją odpowiednio „ocieplić” odpowiednim doborem oświetlenia. Ciepłe światło może zupełnie zmienić zimny i surowy charakter betonu. Dlatego warto zastanowić się, czy chcemy pozostać w surowym, zimnym klimacie, czy ocieplić wnętrze wybierając ciepłe oświetlenie.

4) Dodatki – to chyba najważniejszy element, który nada odpowiedniego charakteru betonowej ścianie. Możemy np. wybrać metalowe dodatki, które nie tylko są użyteczne, ale także oryginalne. Jednym z takich dodatków jest drabina. Powszechnie uznawana jedynie za przedmiot użytkowy podziela los betonu, który przełamuje stereotypowe myślenie o materiale.

Posiadając i decydując się na betonową ścianę można wykorzystać właśnie drabinę aluminiową do aranżacji wnętrza. Pomoże ona wydobyć rustykalny charakter mieszkania, a i przy drobnych remontach i pracach domowych się przyda.

Możemy także wybrać inne dodatki takie jak stare lustro, metalowe stojaki czy białe figurki. Wybierając i dekorując wnętrze należy pamiętać o jednym: nie przesadzać. Betonowe wnętrza nie lubią przesady, a raczej oczekują konsekwencji i konkretnego wyboru.

27 sierpnia, 2015

Dodaj komentarz