Bezpieczna rozrywka dla najmłodszych w zgodzie z naturą – drewniane place zabaw

Rodzice małych dzieci w dzisiejszych czasach w szczególności powinni dbać o ich aktywność fizyczną. Postęp cywilizacyjny sprawia, że na co dzień mają one zapewnione coraz mniej ruchu. Jeżeli rodzina mieszka w pobliżu parku czy innego miejsca, które przy odpowiednim zaangażowaniu może dawać możliwość bezpiecznej rozrywki ruchowej na świeżym powietrzu, zadanie jest ułatwione. Jednak w przypadku sytuacji, w których brak w okolicy takich lokalizacji, dobrze zaprojektowane drewniane place zabaw do ogrodu mogą być doskonałym rozwiązaniem.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Współczesne ogrodowe place zabaw muszą posiadać odpowiednie atesty oraz zgodność z normami pozwalającymi na użytkowanie przez dzieci. Pozwala to na zapewnienie najmłodszym, jak i nieco starszym maluchom bezpieczeństwa podczas zabawy. W przypadku konstrukcji różnego typu – drabinek, podestów, huśtawek czy zjeżdżalni podawane są także maksymalne obciążenia, na jakie przeznaczone jest urządzenie. Projekt placu zabaw wykorzystywanego w przydomowym ogrodzie powinien być dostosowany nie tylko do przestrzeni, ale także wieku i umiejętności przyszłego użytkownika. Równie ważne jest wykonywanie regularnych przeglądów placów, by uniknąć problemów z ich funkcjonowaniem.

Estetyka i funkcjonalność – szerokie możliwości aranżacji przestrzeni

Miejsce zabawy dla dziecka w ogrodzie jest z pewnością elementem małej architektury, który poza walorami rozrywkowymi powinien być estetyczny. Przestrzeń ogrodu może być zaaranżowana tak, by urządzenia ogrodowe idealnie się w nią wpisywały. Dobry plac zabaw do ogrodu wykonany z drewna można pomalować na wybrany kolor, zaś jego elementy mogą nawiązywać do innych części wyposażenia przydomowych terenów zielonych. Estetyczne zestawy zatem da się łatwo wkomponować w niemalże każdy styl ogrodu, zapewniając jednocześnie dziecku bliskie obcowanie z naturą podczas zabawy.

Świeże powietrze i bliskość natury

Ciekawy plac zabaw z drewna może być małym dziełem sztuki, który przyciąga dzieci do zabawy na zewnątrz. Działa pozytywnie na rozwój wyobraźni u najmłodszych. Pozwala na spędzenie podczas wspólnej zabawy na zewnątrz niezapomnianych chwil. Obcowanie z naturą – nie tylko roślinnością ogrodową, ale samym drewnem odpowiednio wykończonym, by było bezpieczne, daje dzieciom również lekcję ekologii.

Woodlit – producent drewnianych placów zabaw.

7 stycznia, 2020