Bezpieczny dom w wakacje – te urządzenia warto kupić!

Wyjazdy wakacyjne to oczekiwany czas przyjemności, odpoczynku od pracy i relaksu. Warto jednak dowiedzieć się wcześniej, w jaki sposób zabezpieczyć nasz dom przed ewentualnymi włamywaczami. Okres letni jest bowiem dla złodziei czasem największej aktywności. Bez skrupułów ogołacają oni mieszkania z wszystkich cennych rzeczy. Jak uchronić swój dom przed takim atakiem? O tym właśnie jest nasz artykuł, zapraszamy do przeczytania!

Zabezpieczenie domu – podstawowe działania

Zacznijmy najpierw od podstawowej czynności, o którą co roku apeluje policja. Chodzi tutaj o zachowanie umiaru w dzieleniu się swoimi wakacyjnymi planami. Nie chwalmy się przesadnie, gdzie i na jaki czas wyjeżdżamy, bo nie zawsze sąsiedzi czy znajomi z pracy są tak godni zaufania, na jakich wyglądają.

Podczas samego wyjazdu lepiej nie dzielić się zdjęciami na portalach społecznościowych z dokładnym oznaczeniem miejsca naszego pobytu. Fotografie takie są jasnym komunikatem, że nie ma nas w domu – i sami podajemy tę informację potencjalnemu złodziejowi. Chociaż chęć pochwalenia się znajomym, gdzie jesteśmy jest bardzo duża, to taką relację można również przedstawić już po powrocie.

Warto również przed wyjazdem wynieść wszystkie cenne rzeczy do bliskiej nam osoby, na przykład rodziny lub przyjaciół. Można również znieść je wszystkie do osobnego pomieszczenia, które ma dodatkowe zamknięcie. Nawet jeśli zdarzy się włamanie, to nasze dobra będą bezpieczne. Jedyne, co nam wtedy grozi, to bałagan, jaki zostawią złodzieje.

Bezpieczny dom – działania dodatkowe

Kiedy wymienione wyżej zabiegi wydają się niewystarczające, to można wspomóc się dodatkowymi urządzeniami. Całą ich gamę oferuje sklep detektywistyczny Alfatronik. Gdy dysponujemy mniejszą kwota, to znajdziemy tam również atrapy sprzętu zabezpieczającego, na przykład kamer przemysłowych.

A w co, warto wyposażyć nasz dom? Oto przegląd naszych typów!

Monitoring domu – kamera

Podstawowym urządzeniem, w który warto wyposażyć dom na czas wakacyjnego wyjazdu jest obrotowa kamera IP z oświetlaczem. Koszt zakupu to niecałe 600 złotych. Rejestratorem można sterować z każdego miejsca na Ziemi, dzięki dedykowanej aplikacji. Przesyłany obraz jest wysokiej jakości, będzie zatem niezwykle przydatny do identyfikacji potencjalnych sprawców włamania. Ponieważ rejestrator ma wbudowane WIFI, to nie ma potrzeby podłączania dodatkowych przewodów.

Oświetlenie podczerwienią sprawia, że kamera bez problemu zarejestruje również zdarzenia rozgrywające się po ciemku. Urządzenie jest wyposażone również w mikrofon oraz w głośniki, możliwa jest zatem komunikacja dwustronna. W ten sposób można nieźle nastraszyć złodziei, zwłaszcza jeśli nieco ukryjemy rejestrator.

Oczywiście nie musimy cały czas monitorować tego, czy coś się dzieje w domu podczas naszej nieobecności. Wystarczy ustawić tryb czuwania i kamera sama rozpocznie nagrywanie w momencie, w którym wykryje ruch.

Ukryta kamera

Ciekawym rozwiązaniem jest również zamaskowany rejestrator. Popularna jest kamera ukryta w stacji pogodowej LawMate PV-TM10 (na zdjęciu). Model ten to wydatek około 1000 złotych, otrzymujemy jednak doskonale zamaskowany rejestrator. Pełni on oczywiście również standardową funkcję stacji pogodowej.

Urządzenie to może pracować w różnych trybach: pracy ciągłej, czuwania i foto. Pomagają one zaoszczędzić baterię. Tutaj warto wspomnieć o tym, że rejestrator i stacja pogodowa są zasilane z osobnych źródeł. Wyczerpany akumulator kamery nie zakończy więc pracy stacji pogodowej.

Wszystkie zarejestrowane materiały są oznaczone datą i godziną, bez trudu zatem można sprawdzić, kiedy miało miejsce dane zdarzenie. Wysoka jakość obrazu (HD) gwarantuje natomiast, że ujęcia będę wyraźne i bez trudu pomogą na rozpoznanie osób grasujących po naszym domu.

Dyktafon to też dobre rozwiązanie

Wiele osób natomiast prosi swoich znajomych o doglądanie mieszkania w czasie nieobecności. Żeby zweryfikować, czy opiekunowie na pewno nie nadużywają zaufania, wystarczy skorzystać z dyktafonu ukrytego w listwie zasilającej z aktywacja głosem Pro-405. Rejestrator odłączony od prądu ma bardzo długi czas czuwania – do 80 dni, aktywuje się dopiero wtedy, gdy detektor wykryje dźwięki. Będzie to model idealny na przykład, gdy klatka schodowa lub całe osiedle jest już monitorowane, a chcemy sprawdzić tylko zachowanie osób odwiedzających nasze mieszkanie.

Urządzenia dla bezpiecznego domu

Wszystkie wymienione sprzęty szpiegowskie można kupić w internetowym sklepie detektywistycznym AlfaTronik. Dzięki temu starannie zabezpieczymy nasz dom i mieszkanie przed złodziejami w trakcie wakacyjnego wyjazdu.

25 maja, 2017

Dodaj komentarz