Biurko i krzesło

Obowiązkowymi i najważniejszymi elementami wystroju pokoju dziecka są bezwarunkowo biurko i krzesło. W momencie kiedy nasza pociecha dorasta do wieki szkolnego potrzebuje odpowiednich i solidnych mebli, które stworzą właściwe warunki do odrabiania pracy domowej. Przy wyborze biurka szkolnego dla dziecka należy pamiętać, że powinno być ono przede wszystkim funkcjonalne i praktyczne.

Biurko musi mieć odpowiednia powierzchnie, tak by dziecko bez problemu mogło na nim otworzyć zeszyt ćwiczeń, czy książkę i odrabiać zadanie.

Ważne jest by obok tych dwóch podręczników na biurku zmieścił się jeszcze piórnik, lampka, oraz pozostałe książki. Sytuacja, w której biurko jest za małe na książki, zeszyty i lampkę dziecko często rezygnuje z korzystania z niego i przenosi swoje prace domowe na podłogę. Jest to bardzo niebezpieczna praktyka, ponieważ sprzyja skrzywieniom kręgosłupa, które odbijają się na kręgosłupie dorosłego człowieka.  Niezwykle ważne jest także krzesło, które powinno w odpowiedni sposób kształtować pozycję kręgosłupa.

Krzesło powinno być dopasowane do wieku dziecka oraz wysokości biurka. Aby krzesło starczyło na dłuższy czas i było dobre pomimo szybkiego wzrostu naszej pociechy warto zaopatrzyć się w krzesło z regulacją wysokości. Można wtedy kupić biurko i krzesło, które będzie odpowiednie zarówno dla 8, 12 i 15 latka, ponieważ cały czas można regulować wysokość krzesła w stosunku to poziomu blatu biurka.

Zakup tych podstawowych mebli może być zatem dokonany raz na długie lata, oczywiście pod warunkiem, ze będzie dobrze przemyślany. Warto pamiętać o tym, że nie należy oszczędzać na tego typu przedmiotach, ponieważ decydują one w dużej mierze o zdrowiu i sprawności fizycznej naszego dziecka. Zakup dokonany w tym przypadku przez rodziców jest obciążony bardzo dużą odpowiedzialnością.

10 maja, 2013

Dodaj komentarz