Brama elektryczna rolowana jako skuteczne zabezpieczenie witryny sklepowej

Witryny sklepowe mają zachęcać klientów do zakupów, dlatego powinny wyglądać atrakcyjnie. Niestety, efektowne aranżacje kuszą nie tylko kupujących, ale też wandali czy włamywaczy. Jak ustrzec mienie przed ich działaniami? Zabezpieczając wejście do punktu handlowego czy usługowego przy pomocy bramy elektrycznej. Więcej na temat jej cech i funkcjonalności dowiesz się z naszego tekstu.

Zastosowanie bram elektrycznych jest znacznie szersze niż mogłoby się wydawać. Doskonale nadają się do wykańczania garażów, ale z powodzeniem sprawdzą się do zabezpieczania witryn sklepowych. Dotyczy to zarówno obiektów wolnostojących, jak i punktów zlokalizowanych wewnątrz pasażów czy galerii handlowych.

Charakterystyka bram elektrycznych

Bramy elektryczne dostępne są obecnie w wielu wersjach. Producenci oferują tworzenie elementów na wymiar, dzięki czemu, pod względem szerokości i wysokości idealnie pasują one do okien i drzwi.

Prezentowane produkty różnią się również sposobem zasilania. Zdecydowanie najbardziej funkcjonalne są wersje z napędem automatycznym, a więc takie sterowane za pomocą przycisków lub uruchamiane kluczykiem.

Bramy mogą być montowane na kilka sposobów. Dużo zależy od tego, na jakim etapie decydujesz się na ich instalację. Jeżeli, tak jak wielu inwestorów, decydujesz się założyć je już na etapie wznoszenia obiektu czy podczas jego generalnego remontu, możesz wybrać wariant podtynkowy. Inne opcje to bramy nadstawne umieszczane w skrzynkach PVC z aluminiowymi profilami oraz zewnętrzne rolety elewacyjne, które można zakładać w już istniejących nieruchomościach.

Zalety bram elektrycznych rolowanych

Zastanawiasz się, czy w Twoim sklepie potrzebna jest brama elektryczna? Zdecydowanie tak, szczególnie jeśli zależy Ci na zabezpieczeniu witryny przed włamywaczami. W galeriach handlowych rola tego typu rolet ogranicza się głównie do oddzielenia wnętrza sklepu od reszty obiektu czy zamknięcia go na czas remanentu lub przerwy pracownika. Wystarczy zatem brama kratowana. Podobnie jak inne tego typu osłony dostępna jest w różnych wersjach kolorystycznych, rozmiarach oraz szerokościach profili. Solidne bramy elektryczne można znaleźć na wolakrakzal.com.pl

W przypadku sklepów zlokalizowanych na zewnątrz (wolnostojących) zamiast krat potrzebna jest masywna osłona z aluminium. Taki element nie tylko chroni przed złodziejami, ale dodatkowo poprawia akustykę, chroni wnętrze przed nagrzewaniem, izoluje hałasy z zewnątrz, a także ogranicza straty ciepła. Ma wiele zalet, szczególnie, jeśli zdecydujesz się na automatyczną bramę elektryczną sterowaną bez najmniejszego wysiłku z Twojej strony.

29 czerwca, 2020