Butelkowa zieleń. Z czym łączyć ten kolor podczas aranżacji wnętrza?

Głęboki, nieco tajemniczy odcień butelkowej zieleni to jeden z najgorętszych trendów wnętrzarskich tego sezonu. I choć kolor ten wydaje się dość oryginalny, to tak naprawdę sprawdzi się praktycznie w każdym wnętrzu. Jak przemycić butelkową zieleń do naszej domowej aranżacji i z jakimi kolorami można ją łączyć?

Przez kilka ostatnich sezonów w naszych wnętrzach królowały zwłaszcza motywy skandynawskie. Stonowane odcienie szarości, bieli i beżu wciąż mają swoich zwolenników, jednak stały się już trochę opatrzonym i mało oryginalnym motywem.

Tymczasem w branży home & decor na dobre zagościły już nowe trendy. Jednym z nich jest butelkowa zieleń, która w przeciwieństwie do skandynawskiego minimalizmu, wprowadza do pomieszczeń odrobinę elegancji i luksusu. Z czym połączyć ten kolor, by wydobyć jego piękno i podkreślić charakter wnętrza?

Butelkowa zieleń – do jakich wnętrz pasuje najlepiej?

– Ciemne, głębokie barwy, takie jak butelkowa zieleń kojarzą nam się przede wszystkim z elegancją i luksusem. A jednak zieleń w tym odcieniu jest bardzo uniwersalna i bez problemu sprawdzi się w wielu różnych wnętrzach i aranżacjach. Możemy wykorzystać ją, urządzając pomieszczenie w klasycznym stylu glamour lub vintage, a także w sąsiedztwie bardziej stonowanych motywów industrialnych czy orientalnych – mówi ekspertka z Black Red White.

Butelkowa zieleń to barwa dosyć elegancka i wyrafinowana, ale jednoczenie bardzo nastrojowa i pełna świeżości. Wbrew pozorom może ożywić wnętrze, wprowadzając do niego wyrazisty, niezwykły klimat. Butelkowa zieleń będzie prezentowała się doskonale zwłaszcza w eleganckim salonie, urządzonym zarówno w tylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Barwę tę warto zaprosić również do sypialni, bo nada jej przyjemnego, przytulnego charakteru. Co więcej, zieleń sprzyja wyciszeniu, więc dzięki jej sile odzyskamy harmonię i spokój po ciężkim dniu pracy.

Z jakimi kolorami łączyć butelkową zieleń?

Butelkowa zieleń pasuje do wielu barw, choć oczywiście wszystko zależy od tego, jaki efekt chcielibyśmy uzyskać. Jeśli podobają nam się eleganckie, wyrafinowane wnętrza, to najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie butelkowej zieleni z ponadczasowym złotem. Dzięki temu wprowadzimy do pomieszczenia szczyptę niewymuszonego luksusu i dobrego stylu. Do butelkowych ścian, zasłon czy tapicerek możemy dobrać na przykład złote klosze lamp, uchwyty mebli, ramy luster lub subtelne dekoracje.

Bardziej stonowany efekt uzyskamy łącząc butelkową zieleń z beżami, szarościami i brązami. W takim wnętrzu to zieleń będzie grała pierwsze skrzypce, a spokojne, pastelowe odcienie pomogą ją zrównoważyć.

Jeśli chodzi o niestandardowe połączenia, to ciekawym kontrastem dla butelkowej zieleni będzie też intensywna barwa żółta. Niezwykle modne są także zestawienia ciemnej zieleni z pastelowym różem, barwą limonki, szałwii oraz mięty.

Meble w kolorze butelkowej zieleni

Meble w kolorze butelkowej zieleni to motyw przewodni tego sezonu. Do jasnych wnętrz w stylu vintage będą pasowały na przykład tapicerowane krzesła o barwie butelkowej zieleni, eleganckie pufy lub obita welurem sofa. W sypialni z kolei możemy wykorzystać pikowany zagłówek, w klimacie modnego ostatnio stylu art deco.

Butelkowa zieleń sprawdzi się także w kuchni, czy to w postaci kafelek na ścianie czy frontów mebli. Do tego idealnie będą pasowały stylizowane na retro dodatki w kolorze miedzi oraz stół i krzesła o głębokiej mahoniowej barwie.

Butelkowa zieleń w dodatkach

Butelkową zieleń do salonu lub sypiali możemy wprowadzić też za pomocą dodatków. Nawet niewielkie, subtelne dekoracje w tym kolorze wprowadzą do wnętrza nastrojowy akcent. Mogą to być na przykład poduszki dekoracyjne, zasłony, pledy lub dywany. Na kredensach i komodach doskonale odnajdą się butelkowe wazony, lampy lub świeczniki. Aby dodać do tego odrobinę elegancji, warto zestawić zieleń z dodatkami w kolorze złota lub mosiądzu. Będzie to nie tylko modne, ale i bardzo stylowe rozwiązanie.

31 maja, 2019

Dodaj komentarz