Cegła w mieszkaniu – gdzie najlepiej się na nią zdecydować?

Cegła to materiał cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem, czemu zresztą trudno się dziwić. Odznacza się nie tylko takimi właściwościami jak trwałość, ale również estetycznymi przymiotami – jest naturalna, pasuje do niemal każdej aranżacji oraz pomaga stworzyć jedyny w swoim rodzaju charakter pomieszczenia, gdzie została wykorzystana. Cegła dzięki swojej unikalnej estetyce najlepiej sprawdza się w reprezentatywnych pomieszczeniach, jak na przykład salon; będzie także zgrabnie prezentować się w szeroko rozumianej przestrzeni publicznej: kawiarniach czy salach konferencyjnych.

Sama cegła może pełnić wiele różnorakich funkcji, nie musi koniecznie odgrywać roli definiującej pomieszczenie. Z powodzeniem sprawdza się w rozmaitych „drugoplanowych” zastosowaniach, jak choćby poprzez wykończenie przy jej pomocy ściany za telewizorem w salonie bądź pełnić rolę efektownej dekoracji w kuchni przy blacie. Ceglana ścianka będzie także gustowną dekoracją przylegającą do schodów. Ściany zdobione cegłą mogą również wyznaczać granice poszczególnych stref – zarówno tylko w samym pomieszczeniu, jak i całym mieszkaniu na jego otwartych obszarach: przykładowo odgradzać w salonie część będącą jadalnią od wypoczynkowej.

Jeżeli natomiast chodzi o ogólną stylistykę, to cegła w szczególności dobrze będzie współgrać z surowym wystrojem, charakterystycznym dla stylów industrialnych albo minimalistycznych. Szczególnie wdzięczne są tutaj różnego rodzaju lofty, gdzie cegła może w pełni ujawnić swoje właściwości estetyczne – czy to w „zwykłej” formie, czy w formie wykonanych z niej płytek. Same ceglane płytki występują w różnych wersjach kolorystycznych – w loftach jednak najlepiej będą sprawdzać się odcienie brązu bądź czerwieni, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie efektu podobnego do tradycyjnej cegły. Dodatkowym atutem tego typu pomieszczenia będzie designerskie oświetlenie – generowane przez światła przypominające reflektory lub po prostu puszczone z sufitu wiszące żarówki bez żadnego rodzaju kloszy.

24 maja, 2019

Dodaj komentarz