Charakterystyka i specyfika mebli bankietowych

Bankiet to przedsięwzięcie, którego organizacja wymaga bardzo starannego dopasowania wszystkich elementów wyposażenia. Muszą one nie tylko idealnie pasować do wystroju sali oraz charakteru imprezy, ale także w odpowiedni sposób spełniać swoje funkcje praktyczne.

Bankiet to przedsięwzięcie, którego organizacja wymaga bardzo starannego dopasowania wszystkich elementów wyposażenia. Muszą one nie tylko idealnie pasować do wystroju sali oraz charakteru imprezy, ale także w odpowiedni sposób spełniać swoje funkcje praktyczne.

Kluczowe znaczenie ma przede wszystkim wybór mebli bankietowych. To przy ich udziale goście uroczystości spożywać będą posiłki oraz spędzać wspólne chwile. Okolicznościowy charakter bankietu sprawia, że wszystkie wykorzystane na nim elementy wyposażenia powinny być eleganckie i wygodne. Dlatego wybierając meble bankietowe warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Komfortowe, składane krzesło bankietowe

Wbrew pozorom, krzesła bankietowe muszą spełniać bardzo wiele wymagań, ponieważ tego typu elementy wyposażenia są najczęściej narażone na zniszczenia. Wynika to nie tylko z częstego użytkowania ich przez gości, ale też ciągłego przestawiania wynikającego np. ze zmian aranżacyjnych lub po prostu sprzątania po zakończeniu przyjęcia. W celu zaoszczędzenia przestrzeni oraz czasu, bardzo często krzesła bankietowe przenoszone są stosunkowo niedbale, co prowadzi do obicia ram oraz otarć na tapicerce. Z tego powodu konieczne jest wybranie mebli wykonanych z trwałych materiałów, dzięki którym możliwe będzie swobodne i długotrwałe ich użytkowanie, nie wymagające częstej renowacji. W przypadku cyklicznych modyfikacji aranżacyjnych wystroju sali bankietowej, praktycznym rozwiązaniem są meble składane. Takie krzesło bankietowe nie zajmuje wolnej przestrzeni kiedy nie jest rozłożone, a na dodatek pozwala na szybki i wygodny transport do innej części sali.

Dodatki do krzeseł bankietowych

Aby odpowiednio się prezentowało na efektownie przygotowanej sali, krzesło bankietowe warto uroczyście udekorować. Formą ozdoby i dodatkowego zabezpieczenia może być na przykład specjalnie do tego celu przygotowany pokrowiec, który nakłada się bezpośrednio na mebel. Pokrowce tego typu produkowane są z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu prezentują się wyjątkowo estetycznie i szykownie. Najlepiej dopasować je pod względem kolorystycznym do innych ewentualnych dodatków będących elementami dekoracyjnymi sali bankietowej, np. wstążek, kokard czy kwiatów. Wiele modeli pokrowców wyposażanych jest w praktyczne otwory na nogi krzesła. Dzięki takiemu wykrojeniu materiał nie jest podatny na przedarcia oraz zabrudzenia, które mogłyby być problemem zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Składane stoły bankietowe

Najbardziej praktycznymi meblami pośród stołów bankietowych również są modele składane. Zwykle są zbudowane ze stalowej podstawy oraz warstwowo laminowanego blatu. Konstrukcja ramy stalowej opiera się na profilu zamkniętym oraz specjalnym systemie podstawy, Pozwala on na bardzo szybkie składanie mebla, przy jednoczesnym zabezpieczeniu go przed samoistnym złożeniem podczas użytkowania. Tworzywo wykorzystane do produkcji stołu bankietowego powinno być odporne na obciążenia, a przy tym stosunkowo elastyczne. Takie wymagania spełnia na przykład czysty polietylen uzupełniony filtrem UV, który dodatkowo optymalizuje stosunek wytrzymałości do wagi mebla. Znoszenie dużych obciążeń jest możliwe dzięki odpowiednim elementom konstrukcyjnym, takim jak profile metalowe i solidne śrubki. Dzięki spawom laserowym, stół bankietowy będzie znacznie odporniejszy na uderzenia oraz wilgoć, a także mniej narażony na deformacje.

Praktyczne dodatki do stołu bankietowego

Decydując się na zakup stołu bankietowego, lepiej unikać produktów posiadających elementy plastikowe. Są one szczególnie narażone na pęknięcia wynikające z intensywnego użytkowania, które mogłyby uniemożliwić korzystanie z mebli podczas przyjęcia. Dotyczy to przede wszystkim elementów konstrukcyjnych stelażu, ponieważ rozmaite dodatki mogą być wykonane z materiałów niemetalowych. Praktycznym uzupełnieniem stołu są na przykład regulowane stopki, które pozwalają na bardziej precyzyjne dopasowanie nóg mebla do podłogi sali bankietowej. Aby każdy stół prezentował się schludnie i estetycznie, powinien być odpowiednio nakryty. W tym celu najlepiej wybrać jeden z obrusów elastycznych. Interesującą ofertę pokryć wykonanych z materiałów uzupełnionych spandexem znaleźć można na http://hotelpartner24.pl/bankiet-i-konferencja. Domieszka gwarantuje idealne dopasowanie obrusu, a szeroki wybór kolorystyczny pozwala na znalezieni modelu spełniającego wymagania aranżacyjne każdej sali. W sklepie znajdują się także meble bankietowe oraz rozmaite akcesoria dodatkowe przydatne podczas przyjęcia.

16 sierpnia, 2017

Dodaj komentarz