Ciekawe aranżacje pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy to miejsce, które powinno być wyjątkowo zaaranżowane. Przede wszystkim to pomieszczenie należy aranżować w taki sposób by było wielofunkcyjne a przede wszystkim bezpieczne dla pociech. Poniżej kilka zdjęć i opisów projektów pokoju dziecięcego w zależności od kategorii wiekowej.

dziecinny_klasyczny_bezowy_niebieski_9109094Fot:homplex.pl

Najpierw coś dla prawdziwych maluchów, a mianowicie poniżej mamy wystrój klasyczny w kolorach beżowy i niebieski. To typowo urządzony pokoik dla niemowlaków, może być przeznaczony zarówno dla dziewczynki jak i chłopczyka, ponieważ jego wystrój jest dość uniwersalny. Białe lożeczko z baldachimem oraz białe drewniane umeblowanie dają niepowtarzalny urok temu miejscu .W pokoiku wykorzystano do wystroju kosze wiklinowe oraz misie, które akcentują to miejsce . Ramki ze  zdjęciami są jak najbardziej wskazane, nie zabrakło również lampki. To aranżacja dla dzieci z najniższej kategorii wiekowej.

dziecinny_klasyczny_bialy_brazowy_rozowy_1008557Fot:homplex.pl

Delikatny jasny róży oraz kolor biały idealnie podkreśli naturę pokoju dziecięcego dla dziewczynek . To również pokój dla niemowlaka zaaranżowany klasycznie. Mebla w które wyposażono ten pokój są bardzo funkcjonalne. Brązowe panele oraz brązowe wykończenie białych mebli dodają charakteru temu wnętrzu. To pokój z komodą z przewijakiem, łóżeczkiem i szafą , jest również fotel usytuowany tuż przy łóżeczku , przeznaczony dla rodzica. Włochaty biały dywan uzupełnia to wnętrza dodając mu trochę ciepła .  Białe ramki ze zdjęciami zawieszone na ścianach są niezwykłą dekoracją tego miejsca.

dziecinny_klasyczny_bialy_rozowy_1008549Fot.homplex.pl

Podobne meble zastosowano w pokoju dziecięcym dla nieco starszego dziecka. Tu również biel idealnie komponuję się z różem. Jest biurko , krzesło oraz kosz na rożności ,nie zabrakło również lampy oraz pudełek na drobiazgi. To klasyczny wystrój , jednakże zastosowanie  wybielonych paneli z ciemnymi brązowymi smugami nadają pokojowi rustykalny styl.

dziecinny_palacowy_romantyczny_bezowy_zielony_9109098Fot.homplex.pl

Dla prawdziwych księżniczek prezentacja projektu pokoju dziecięcego w wystroju pałacowym i romantycznym w kolorach beżu i zieleni.

dziecinny_nowoczesny_bialy_niebieski_9109086Fot:homplex.pl

Dla nieco większych chłopców aranżacja pokoju dziecięcego w wystroju nowoczesnym w kolorze biały i niebieski.

dziecinny_nowoczesny_pomaranczowy_zielony_9109082Fot:homplex.pl

To samo pomieszczenie można zaaranżować również i w taki sposób , wykorzystując kolory zieleni , bieli i pomarańczy .Wykorzystano tu podobne wyposażenie jednakże w innych kolorach. Zmieniona została również druga cześć pokoju. Jednakże nadal zachowano nowoczesny wystrój.

dziecinny_nowoczesny_rozowy_szary_927312Fot:homplex.pl

Na sam koniec aranżacja pokoju młodzieżowego w stylu nowoczesnym. Wykorzystano kolory szarości i fioletu. Kolorowy dywan dodaje charakteru temu wnętrzu. Nowoczesne biurko z obracanym fotelem idealnie wpasowuje się w wystrój całego wnętrza. Umeblowanie jest proste bez zbędnych urozmaiceń.

13 stycznia, 2013

1 myśl w temacie “Ciekawe aranżacje pokoju dziecięcego”

Dodaj komentarz