Ciepły styl angielski

Przytulne , ciepłe wnętrza przypominające atmosferę rodzinnego domu to charakterystyczne cechy stylu angielskiego, który ostatnimi czasy stał się  niezwykle popularny. To styl w którym znakiem rozpoznawczym są przede wszystkim kwiaty  oraz kolorowe kratki przypominające motyw myśliwski.

Sypialnia w stylu angielskim to przede wszystkim duże łoże w jasnych kolorach z satynową pościelą , która zdobiona jest motywem kwiatowym. Ponadto subtelne zasłony oraz masa drobiazgów takich jak  porcelanowe wazoniki stojącymi na małych stoliczkach z białego drewna , służących jako szafki nocne – powoduję przyjemną , ciepłą aurę.

fot.milionkobiet.pl

Któż nie chciałby odnaleźć się jasnym salonie , którego całość dopełniona jest kwiatowym motywem . Miękkie , wygodne sofy, fotele i kanapy stanowią komfort i wygodę .  Kolorowe poduszki, zasłony oraz narzuty to priorytet wystroju  wnętrza salonu w stylu angielskim. Nie może zabraknąć również  niewielkiego stolika oraz wazonów ze świeżymi kwiatami. Takie dodatki jak lustro oraz świeczki są mile widziane.

fot.wnętrza.webzine.pl

Kuchnia powinna promieniować bielą , estetyką , ładem i porządkiem. Drewniane , białe kuchenne meble to podstawa.  W stylu angielskim kuchnia jest najczęściej otwarta,współdzielona z jadalnią , w której znajduję się duży stół z pięknym wzorzystym obrusem. Również i w tym wnętrzu nie zabrakło motywu kwiatów .  Kuchnia ma duży blat , na którym gospodynie domowe ,swobodnie mogą przygotowywać dania .  W samej kuchni podłoga jest jasna , zaś w jadalni charakterystyczne są panele z jasnego drewna, które doskonale komponują się z drewnianym blatem kuchennym , który jest w tym samym kolorze.

fot.weranda.pl

Miejscem relaksu w każdym domu jest przede wszystkim łazienka. W stylu angielsku to miejsce otoczoną jest wyjątkową aurą . Ściany zdobione są kwiecistym motywem ,który w połączeniu z pastelową zielenią paneli daję pioronujący efekt. Nie wielka wanna  ze specyficznym kranem i słuchawką dodają elegancji temu wnętrzu. Również i tu kwiaty w wazonach są wskazane. Takie miejsce powoduję ,że można poczuć się niczym na łące.

fot.strefawnętrza.pl

 

8 grudnia, 2012

Dodaj komentarz