Co należy wiedzieć o stylu shabby chic?

W pierwszej kolejności należy zadbać o wszelkie szczegóły, jeśli pragniemy, aby nasze mieszkanie nie tylko było przepełnione tym fantastycznym stylem i miało duszę, ale również przykuwało uwagę i było przytulnym miejscem, chętnie odwiedzanym przez ludzi.

Z tego właśnie względu nie możemy zapomnieć o starych przedmiotach, które trzymamy w piwnicach lub na strychu. Sztuką jest połączyć nowoczesne meble z czymś ponadczasowym, co tworzy klimat danego miejsca.

Warto więc zaopatrzyć się w stare zegarki, które dodadzą uroku nowoczesnej komodzie, czy też zakupić na targu staroci klatkę metalową i przemalować ją farbą na biało, co jest cechą charakterystyczną dla stylu shabby chic białą kolorystykę.

Warto jednak podczas malowania ścian postawić również na intensywniejsze kolorowy, aby potem połączyć je z kilkunastoma białymi dekoracjami. Takie połączenie nie tylko przypadnie nam do gustu, ale również nada wnętrzu niepowtarzalnego klimatu i charakteru. W kuchni mile widziane podrapane stoły stylizowane na stare, a także krzesła drewniane z białymi poduszkami.

Taka propozycja dedykowana jest nie tylko hobbystom stylu shabby chic, ale również prawdziwym architektom, którym podobają się połączenia nowoczesnego stylu z przedmiotami posiadającymi duszę.

17 listopada, 2012

Dodaj komentarz