Co trzeba zrobić by wszyscy byli zadowoleni z zakupu nowych mebli dziecięcych?

Meblowanie pokoju dla swojej pociechy jest wielkim wyzwaniem dla każdego rodzica. Rodzice zwykle posiadają własną koncepcje pokoju swojego dziecka, podczas kiedy ono gdy tylko usłyszało o nowych meblach do pokoju zaczęło projektować już własne wnętrze. Wizyta w salonie meblowym często kończy się zatem obrażoną miną małego buntownika i „starganymi nerwami rodziców”.

Warto zatem przed pójściem z dzieckiem do sklepu ustalić parę szczegółów, żeby zakupy stały się przyjemnością. Rodzice, którzy oświadczają dziecku, że jego pokój zostanie przemeblowany w taki a taki sposób zazwyczaj spotykają się z fala protestów i nic dziwnego.

waybasic3

Meblując pokój swojego dziecka należy pamiętać, że to jego świątynia, której powinien czuć się dobrze i wygodnie. Rozglądając się za mebelkami należy wziąć pod uwagę zainteresowania i pasję naszego dziecka, tak by meble odpowiadały jego potrzebom. Jeżeli syn bądź córka interesują się rybami warto by w mebelkach znalazło się miejsce na małe akwarium. Kiedy dziecko kocha malować warto pomyśleć o meblościance ze specjalną szafką na przybory do malowania.

Żeli opowiadając dziecku o nowych meblach zapewnimy go, że znajdzie się w nich miejsce na ulubiona deskorolkę, piłkę, pokojowy kosz sportowy to dziecko zgodzi się na każde meble wybrane przez rodziców.

Takie postawienie sprawy spowoduje, że zarówno dorośli, jak i dzieci będą się czuli usatysfakcjonowani z zakupu. Dziecko zobaczy, że jego potrzeby są ważne dla rodziców, i że dostrzegają jego zainteresowania.

Rodzice natomiast wybierają model mebli w przystępnej cenie, odpowiednim rozmiarze i kolorze. Niewielka pomysłowość ze strony rodziców może zatem skutkować ogólnym zadowoleniem i radością ze zmian w wystroju domu czy mieszkania.

17 czerwca, 2013

Dodaj komentarz