Co zrobić z oknem balkonowym?

Aranżacja własnego wnętrza to kluczowy element w sprawieniu, że wybrane przez was pomieszczenie będzie mogło osiągnąć maksymalną wartość estetyczną. Czasami jednak zapominamy o tym, że to najmniejsze, pozornie nieważne elementy dodają największa wartość! Jeżeli nam nie wierzycie, to zadamy wam pewne pytanie: czy myśleliście o tym, jak zaaranżować swoje okno balkonowe? Jeżeli nie, to wspólnie przeanalizujmy, co warto wziąć pod uwagę!

Niedoceniane okno

Okno balkonowe to dość specyficzny element pomieszczenia. Nie do końca zwracamy na nie uwagi, jednak jest ono bardzo ważnym punktem architektonicznym. Przez swoją budowę nie tylko dostarczają one światła i świeżego powietrza, lecz także nieco rozszerzają przestrzeń. Właśnie dlatego, nie można absolutnie zignorować istoty jego zaaranżowania. Od czego zacząć?

„Chowamy” nieprzyjemne elementy

Warto zacząć od zatuszowania wszystkich mankamentów, które mogą zepsuć wrażenia wizualne na temat danego wnętrza. Rozpoczniemy od tego, że okolicach okna balkonowego często znajdują się mało estetyczne elementy, takie jak na przykład grzejnik. Nie ma co się jednak martwić, gdyż w szybki i sprawny sposób można go ukryć przy pomocy dobrze ustawionego karniszu z dłuższymi zasłonami. Jeżeli natomiast zależy nam optycznym „podwyższeniu” całego pomieszczenia, warto dopilnować, aby wspomniany karnisz był nieco delikatniejszy. Gdy jednak chcemy mocniej podkreślić linię zasłon, możemy zdecydować się na znacznie „cięższą” opcję, która zaznaczy swoją obecność przy aranżacji waszego okna balkonowego! Więcej informacji na temat aranżacji okna balkonowego znajdą Państwo na blogu makehomeeasier.pl/ubieramy-okna/.

Mądra zabawa światłem

Przy tak dużej powierzchni, nie sposób zapomnieć o tym, jak sprytnie możemy operować dostępem światła, właśnie przy pomocy tego, co użyjemy przy naszym oknie balkonowym! Cienkie, prześwitujące firany będą w miły sposób rozpraszać światło i nie będą tak mocno ograniczać jego dostęp. W takim momencie waszym przyjaciółmi powinny zostać zwiewne tkaniny pokroju tiulu! Zrozumiemy, jednak jeżeli zapragniecie czasami posiąść nieco prywatności. W takim wypadku warto użyć gęstszych zasłon, rolet czy też żaluzji. Nie tylko będziecie mogli w łatwy sposób kontrolować poziom naświetlenia pomieszczenia, lecz również pozbędziecie się niekomfortowych myśli, że ktoś zagląda wam do domu! Czasami warto się tak odgrodzić!

12 grudnia, 2018

Dodaj komentarz