Czego należy unikać przy wyposażaniu domu?

Ludzie popełniają wiele błędów. Błędy są jednak wtórne – ktoś już je kiedyś popełnił. Aby pomóc ci przy urządzaniu swojego gniazdka, prezentujemy kilka porad, które zawierają najczęstsze błędy popełniane przez większość ludzi, gdy się tego podejmują.

Nie wciskaj czegokolwiek na siłę

Z meblami jest jak z ubraniami – jeśli chcesz nałożyć zbyt ciasne jeansy, nic dobrego z tego nie wyjdzie. Z kolei meble, które są zbyt małe mogą sprawić, że urządzane pomieszczenie będzie przypominać bardziej pokój dla lalek, niż pokój twoich marzeń – a przynajmniej będą totalnie niedopasowane pod względem wyglądu jak i kulała będzie ich funkcjonalność.

Przed wniesieniem mebli, a tym lepiej przed i zakupem, pamiętaj, aby dokładnie wymierzyć zarówno wysokość, szerokość jak i głębokość. Nawet jeśli zmieścisz coś na siłę, może to wyglądać po prostu źle.

Najpierw ściany, potem meble

Często popełnianym błędem, jest wybór mebli przed wyborem koloru ścian. Pozornie może to wydawać się dziwne, ale o wiele łatwiej jest dopasować meble do pomalowanych ścian, niż kolory ścian do zakupionych mebli. Najlepiej wziąć do sklepu próbki tkanin i przy wyborze pigmentów kierować się dopasowniem tych kolorów.

To jednak nie wszystko – zdecydowanie zalecamy wzięcie ze sklepu próbek tych farb, które najbardziej się nam podobają. Wtedy, warto sprawdzić na ścianie jak się prezentują – ocenić jednak to możemy dopiero po 24 godzinach od pomalowania, gdy farba wyschnie. Na koniec, znów przyłóżmy próbki tkanin do pomalowanego fragmentu ściany. Tylko wtedy mamy gwarancję, że design pomieszczenia faktycznie będzie spełniał nasze oczekiwania.

Spójność nie oznacza kupowania w jednym sklepie

Wiele osób uważa, że gwarancją dobrego urządzenia pomieszczenia, jest skorzystanie z jednego sklepu, najlepiej tej samej kolekcji. Jednak np. ładnie urządzony pokój ma tzw. swoją osobowość, a niemożliwe jest jej osiągnięcie, korzystając z zestawu proponowanego w katalogu. Wtedy wszystko wygląda tak samo, jest sztuczne. Dlatego najlepiej korzystaj z zakupu materiałów w różnych sklepach. Zdaj się na swój gust, a nie specjalisty od marketingu.

 

12 lipca, 2015

Dodaj komentarz