Czy i ile możesz zarobić na lokacie bankowej?

Zakładając lokatę bankową, pożyczasz pieniądze bankowi. Ile możesz zarobić na takiej operacji? Czy oprocentowanie lokat bankowych jest wysokie?

Posiadasz oszczędności? Musisz wiedzieć, że trzymanie ich na nieoprocentowanym rachunku ROR nie jest optymalnym rozwiązaniem. Dlaczego? Bo środki te nie zarabiają, a – w dłuższej perspektywie – mogą stracić na wartości. Aby tak się nie stało, powinieneś zainteresować się produktami pozwalającymi pomnażać zgromadzone oszczędności. Takie rozwiązania także są dostępne w ofercie banków – to rachunki oszczędnościowe i lokaty bankowe.

Lokata bankowa – co musisz o niej wiedzieć?

Jeżeli spojrzeć na rezultaty przeprowadzanych badań, to okaże się, że lokaty bankowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów indywidualnych. Nie powinno to dziwić – depozyty te są bezpieczne. Nawet wówczas, gdyby bank ogłosi upadłość, klienci otrzymają zdeponowane na lokatach środki.

W odróżnieniu od rachunków oszczędnościowych, lokaty bankowe są także lepiej oprocentowane, co oznacza, że – jako klient – możesz więcej zarobić.

Mimo że lokaty bankowe pozwalają klientom sporo zyskać, to nie można zapomnieć też o ich wadach. Za taką należy uznać ograniczenie w dostępie do środków. Zakładając lokatę bankową, musisz liczyć się z tym, że przez pewien okres (np. 3 miesięcy) nie będziesz miał dostępu do depozytu – nie będziesz zatem mógł korzystać ze swoich środków.

Czy na lokacie bankowej można zarobić?

Jeszcze kilka lat temu oprocentowanie lokat bankowych dochodziło nawet do 12,00% w skali roku. Dziś jest ono znacznie niższe, a najwięcej zarobią ci klienci, którzy założą lokatę krótkoterminową. Przykładowo Lion’s Bank proponuje swoim klientom lokatę Welcome. To lokata oferowana wyłącznie nowym klientom banku, która jest zakładana na 40 dni, a jej oprocentowanie wynosi do 3,00%. Jeżeli zdecydujesz się na taki produkt, to będziesz mógł zdeponować kwotę od 100 000 do 600 000 zł (więcej: https://www.lionsbank.pl/).

Oprocentowanie w wysokości 3,00% w skali roku to – patrząc na oferty innych banków – bardzo dobre oprocentowanie.

Ile możesz zarobić?

Jeżeli chcesz zyskać, korzystając z lokat bankowych, to musisz wiedzieć, że najlepiej zrobisz, zakładając lokaty krótkoterminowe. Dlaczego? Takie są aktualnie najlepiej oprocentowane. Co więcej, możesz wykorzystać fakt, że większość banków szczególnie atrakcyjne oprocentowanie przewiduje dla nowych klientów.

Korzystając z oferty np. Lion’s Banku, możesz zdeponować znaczną kwotę na lokacie z oprocentowaniem w wysokości nawet do 3,00%, a po jej zakończeniu wykorzystać propozycje innych banków. W ten sposób zarobisz najwięcej.

O czym pamiętać, zakładając lokatę bankową?

Niektóre banki wymagają, aby nowy klient zakładający lokatę bankową skorzystał również z innych produktów, np. rachunku bankowego. Jeżeli natrafisz na taką okazję, to powinieneś wykazać się ostrożnością. Czy na pewno jest ci potrzebne kolejne konto? Ile zapłacisz za jego utrzymanie? Jeżeli nie sprawdzisz, czy i jakie opłaty przewidział bank za prowadzenie takiego rachunku, to może się okazać, że zyski z lokaty bankowej są nikłe.

23 marca, 2017

Dodaj komentarz