Czy warto zamawiać meble u stolarza?

W obecnych czasach w sklepach meblowych jest ogromny wybór różnego typu mebli – można je znaleźć niemal w każdym kolorze i stylu oraz wykonane ze zróżnicowanych materiałów. Dzięki temu zakup jest bardzo prosty, ponieważ możliwe jest szybkie znalezienie odpowiednich mebli do swojego domu.

Niemal każdy sklep oferuje dostarczanie ich do domu klienta oraz montaż. Dodatkowo można je także zamówić na stronach internetowych bez konieczności wychodzenia z domu. Dlaczego czasami warto jednak skorzystać z oferty stolarza?

Meble na wymiar

Meblując mieszkanie lub dom każdy chce, by wyglądały one jak najlepiej. Mimo dużego wyboru w sklepach nie zawsze jednak można trafić na swój wymarzony mebel – wtedy pomocy można z pewnością szukać u stolarza. Oprócz tego, że wykona on meble z indywidualnym podejściem i wysłuchując każdej prośby, to dodatkowo zrobi meble na wymiar. Dzięki takiej możliwości korzystając z usług stolarskich nie tylko otrzyma się wymarzony pod względem wyglądu mebel, ale także będzie on idealnie dopasowany do pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. Jest to duże ułatwienie szczególnie biorąc pod uwagę meble kuchenne, ponieważ kuchnia jest miejscem, które oprócz stylowego wyglądu powinno być jeszcze funkcjonalne. Stolarz dokładnie wymierzy wszystkie niezbędne miejsca i stworzy bardzo dobrze dopasowane meble, które idealnie wypełnią przestrzeń kuchni.

Ceny mebli sklepowych oraz wykonywanych na zamówienie

Meble w sklepach można dostać już za niewielką cenę, co niestety wiążę się także z jakością ich wykonania. Im tańsze meble, tym z niższej jakości materiałów są zrobione. Jeżeli posiada się standardowe pomieszczenia, w których meble ze sklepu będą dopasowane wymiarem oraz stylem, to jak najbardziej można wybrać wyposażenie z salonu. Dodatkowo ich cena jest niezmienna, co oznacza, że takie meble można od razu zakupić i czekać na ich transport. Nie można tego powiedzieć o usługach stolarskich – tutaj potrzebna jest szczegółowa wycena zależna od kilku czynników. Można indywidualnie wybrać tańsze lub droższe materiały i wykończenia, dzięki czemu jest możliwość dopasowania ceny mebli do własnych możliwości finansowych. Cena mebli zrobionych w zakładzie stolarskim zależy głównie od wykorzystanego materiału – najtańszym jest laminat (ok. 700zł/mb), a najdroższym lite drewno (nawet do 3000zł/mb). Dodatkowo cena zależy także od tego, czy projekt klienta wymaga prostych mebli, czy raczej bardziej skomplikowanych. Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę jest jakość klamek i zawiasów.

Przed zakupem mebli na wymiar od stolarza należy zwrócić się o wycenę do kilku firm, gdyż ceny za ten sam projekt mogą się znacznie od siebie różnić. Dzięki temu klient uzyska możliwość wyboru najtańszej opcji. Warto również poczytać opinie o zakładzie w Internecie, aby nie natrafić na przeciętnej jakości usługi, ponieważ porządnie wykonane meble będą służyły nawet kilkanaście lat.

HB Stolarnia – profesjonalne usługi stolarskie.

7 grudnia, 2019

Dodaj komentarz