Czy warto zdecydować się na kuchenkę gazową?

Kuchenki gazowe, jeżeli chodzi o wyposażenie kuchenne, stanowią przedmiot zażartego sporu pomiędzy ich zwolennikami a przeciwnikami. Wielu z tych drugich podkreśla nierzadko nowoczesny design oraz większe bezpieczeństwo płyt indukcyjnych. W przypadku kuchenek gazowych zwraca się z kolei uwagę na niższe koszty eksploatacji, w porównaniu z większymi rachunkami za prąd. Niekiedy mówi się także o tym, że kuchenki gazowe są nieciekawe i trudne w umieszczeniu na tle całokształtu aranżacji kuchni. Na ile jest to prawda?

Jak się okazuje, kuchenki gazowe nie tylko pod względami bezpieczeństwa, ale również designu w niczym nie ustępują bardziej popularnym i traktowanym jako nowocześniejsza alternatywa kuchenkom indukcyjnym. Na rynku znajdziemy wiele różnych wariantów kuchenek gazowych – jednym z nich są kuchenki specjalnie przeznaczone do zabudowy. Pozwalają one zaoszczędzić cenne miejsce w kuchni oraz świetnie uzupełniają zarówno istniejącą aranżację (choć z koniecznością dokonania w niej pewnych zmian), jak też będąc elementem projektu. Takie kuchenki są nie tylko wygodne, ale również praktyczne – z racji, tego, że zwykle wykonane są ze stali nierdzewnej lub innej mieszanki metali bądź posiadają emaliowaną powierzchnię bardzo łatwo je myć i konserwować. W szczególności dobrze taka kuchenka, pod względem aranżacji, sprawdzi się w kuchniach minimalistycznych bądź z industrialnymi wykończeniami.

Istnieje również wiele różnych rodzajów kuchenek gazowych pod względem ich rozmiarów, co także nie jest bez znaczenia przy aranżacji pomieszczenia. Obecnie, podobnie jak w przypadku płyt indukcyjnych, występują rozmaite „mini” warianty, jak na przykład kuchenka dwupalnikowa. W szczególności jest to świetne rozwiązanie w różnego rodzaju kawalerkach i innych mieszkaniach o małym metrażu, gdzie każdy metr kwadratowy jest cenny.

27 listopada, 2019

Dodaj komentarz