Czym jest home staging ?

Home staging to usługa oferowana przez profesjonalistów rynku nieruchomości. Polega na przygotowaniu mieszkania lub domu do sprzedaży. Jej zadaniem jest podniesienie atrakcyjności lokalu w oczach potencjalnych klientów i doprowadzenie do szybkiej transakcji z nowym właścicielem.

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Niektóre mieszkania na sprzedaż bardzo szybko znajdują nowych nabywców, a inne pozostają niesprzedane przez długie miesiące czy nawet lata. Na ten stan rzeczy wpływa wiele aspektów, takich jak lokalizacja, metraż, czy rodzaj nieruchomości (np. blok, wieżowiec lub tak zwana „wielka płyta”) – na to sprzedawca nie ma niestety wpływu. Czasami o sprzedaży mieszkania decydują jednak czynniki, które można zmienić szybko i niskim kosztem. Właśnie tym zajmuje się home staging. Usługa opiera się na błyskawicznych metamorfozach, które podnoszą atrakcyjność mieszkania i przyciągają kupujących. Właściciele, którzy chcą szybko sprzedać swoje mieszkanie powinni skorzystać z pomocy profesjonalnego home stagera. Specjalista wskaże, na co sprzedający powinien zwrócić szczególną uwagę.

Home staging – ogólne porady dla sprzedających mieszkanie

Profesjonalny home stager zawsze zaczyna przygotowanie mieszkania od sprzątania. Przed przystąpieniem do sprzedaży należy przeprowadzić w lokalu gruntowne porządki (mycie, odkurzanie, usuwanie pajęczyn), naprawić drobne usterki oraz usunąć wszystkie zbędne przedmioty. Specjaliści zalecają tak zwaną „depersonalizację”, czyli ukrycie wszystkich pamiątek i rzeczy osobistych właścicieli. Wszechobecne zdjęcia, figurki i nagrody mogą zniechęcić potencjalnego nabywcę, który nie będzie w stanie poczuć własnej więzi z oglądanym mieszkaniem. Home stager może doradzić również drobne zmiany w aranżacji, na przykład przemalowanie ścian, zmianę ustawienia mebli czy dobór nowych dodatków.

Ogłoszenie sprzedaży w internecie – jak dobrze zaprezentować mieszkanie?

W dobie internetu większość potencjalnych nabywców przegląda ogłoszenia nieruchomości umieszczane w popularnych serwisach online. Z tego powodu sprzedający powinien zadbać o zdjęcia, które zachęcą potencjalnych klientów do kontaktu. Fotografie powinny być wykonywane w ciągu dnia, tak aby pomieszczenia były jasne i naturalnie oświetlone. Warto wybrać kadry, dzięki którym nawet małe mieszkanie wyda się bardziej przestronne. Dobrym pomysłem jest także sfotografowanie pięknego widoku z balkonu, odnowionej klatki schodowej w bloku czy wygodnego miejsca parkingowego – na zdjęciach należy pokazać jak najwięcej atutów mieszkania.

23 stycznia, 2017

Dodaj komentarz