Czym jest rustykalne umeblowanie?

Termin „rustykalne umeblowanie” może oznaczać jedną z dwóch rzeczy: meble, które są ręcznie wykonane z prawdziwych materiałów lub tylko na to wyglądające.

Rustykalne umeblowanie to taki typ aranżacji, który może zaobserwować w domkach myśliwskich lub domkach wypoczynkowych w lasach na brzegu jeziora. Może ono zawierać wytrzymałe łóżko z kutego żelaza , prosty, solidny dębowy stół kuchenny, albo ręcznie wykonany z kutego żelaza żyrandol. Rustykalne umeblowanie jest grube i przyjaźnie wyglądające. Daje uczucie przebywania w wielkiej otwartej przestrzeni oraz życia w prostszych czasach.

Często rustykalne umeblowanie może być ciężkie do znalezienia w dużych miastach oraz przedmieściach. Istnieje wiele różnych przedsiębiorstw meblowych produkujących teraz na masową skalę imitowane rustykalne umeblowanie. Często ów nowoczesne imitacje są wykonane z twardego plastiku i prasowanego drewna. Na pierwszy rzut oka, przedmiot może wyglądać na rustykalny, ale bliższe oględziny ujawnią prawdę. Prawdziwe rustykalne meble są ciężkie, solidne oraz surowe.

Cena zawsze jest brana pod rozważania, kiedy decydujesz się na udekorowanie swojego domu wykorzystując  rustykalne umeblowanie. Oryginalne rustykalne umeblowanie jest po prostu kosztowne. Dobre materiały, jak utwardzane drewno, pluszowe wypełnienia czy kute żelazo mogą być drogie, ale ich jakość jest wysoka. Wielu ludzi z ograniczonym budżetem może skusić się na prosty rustykalny wygląd. Ma on często takie same wartości dekoracyjne, jak  autentyczne rustykalne umeblowanie, chociaż nie jest tak wytrzymałe i generalnie nie należy oczekiwać po nim szczególnej trwałości.

Rustykalne umeblowanie ociepla dom przez swój surowy, noszący znamiona ręcznej roboty styl. Nawet mieszkańcy miast mogą udekorować swój dom lub apartament rustykalnym umeblowaniem i odkryją, że stworzyli drewnianą ucieczkę od hałasów i pędu miasta. Solidna oprawa  brzozowego łóżka i pasująca komoda stworzy przytulne  wyposażenie sypialni. Ciężki drewniany fotel na biegunach z utrzymanym w wiejskiej stylistyce obiciem ozdobi niemal każdy pokój. Nawet łazienka może zostać udekorowana przez lustro obramowane kutym żelazem, sosnową toaletkę i zasłony prysznicowe z rustykalnymi motywami

Rustykalne umeblowanie uczyni każdy dom bardziej komfortowym i uspokajającym, a także nada mu wrażenia, że kiedy wyjrzysz za firankę, zobaczysz na zewnątrz górskie jezioro u swoich drzwi.

13 listopada, 2012

Dodaj komentarz