Czym kierować się przy wyborze baterii kuchennej?

Trudno wyobrazić sobie sprawnie funkcjonującą kuchnię bez baterii. Oprócz swojej podstawowej roli, jaką jest zapewnianie dostępu do bieżącej wody w czasie różnego rodzaju działań kuchennych, baterie pełnią także coraz częściej istotną funkcję dekoracyjną. Na rynku bez problemu znajdziemy modele w różnych interesujących, designerskich formach pozwalających ozdobić to pomieszczenie – w szczególności, gdy kuchnia służy nam jednocześnie za jadalnię.

Bateria kuchenna musi być jednak przede wszystkim funkcjonalna i dobrana pod kątem potrzeb domowników. Musi również być dopasowana do wielkości zlewozmywaka, przy którym zostanie zamontowana. Na rynku obecnie znaleźć można szeroki wachlarz baterii kuchenny, podzielonych na rozmaite kategorie. Popularniejszymi podziałami są wyróżnianie baterii dwuuchwytowych oraz jednouchwytowych, a także podział na baterie ścienne lub sztorcowe.

Podział ten odwzorowuje najczęściej spotykane potrzeby użytkowników baterii kuchennych, w zależności od projektu ich kuchni. Przykładowo: bateria ścienna, która montowana jest na murze, nie wymaga wycinania otworu w zlewozmywaku bądź samym blacie kuchennym. Jest to zatem najlepsze rozwiązanie dla tych, których zlewozmywak został wykonany z twardych materiałów ozdobnych, jak wszelkiego rodzaju kamień. Taka bateria odznacza się ponadto tym, iż potrzebuje niewiele miejsca, choć bywa trudniejsza w montażu niż klasyczny stojący kran.

Ciekawym rozwiązaniem, cieszącym się coraz większym zainteresowaniem, są także baterie kuchenne wyposażone w wyciągane wylewki. Sprawdzają się one praktycznie wszędzie, choć najlepiej w przypadku zlewozmywaków dwukomorowych – w szczególności w przypadkach, gdy są one zbyt głębokie, aby tradycyjny kran bądź bateria mogły skutecznie opłukać umieszczone w komorze naczynia. Zmywanie naczyń z taką baterią jest o wiele wygodniejsze i prostsze.

Pod względem estetycznym, oprócz różnych form, baterie kuchenne coraz częściej dostępne są również w interesujących wersjach kolorystycznych. Oprócz klasycznych, metalicznych modeli znajdziemy zupełnie czarne, odznaczające się specyficzną elegancją i komponujące z minimalistycznym oraz industrialnym wystrojem kuchni.

5 lipca, 2019

Dodaj komentarz