Czym możemy ozdobić nasz przedpokój?

W kontekście współczesnych aranżacji wnętrz można zaryzykować twierdzenie, że przedpokoje pozostają tym rodzajem pomieszczeń, które są nieco pomijane w całym procesie. Niekiedy wynika to z tego, że, przykładowo w małych mieszkaniach, nie zajmują one zbyt wiele przestrzeni, a często ich rolę przejmuje, dajmy na to, rozległy salon bądź inne pomieszczenie, którego przedpokój stanowi nierzadko integralną część. Co jednak z takimi „klasycznymi” przedpokojami będącymi pomieszczeniem w pełnym tego słowa znaczeniu? Jak możemy zadbać, aby się estetycznie prezentował zarówno dla domowników, jak i gości?

Do naszej dyspozycji oddano kilka rozwiązań. Pierwszym z nich, a jednocześnie najprostszym do zaaplikowania, jest pokrycie ścian przedpokoju farbą. Możemy w tym przypadku rozważyć wykorzystanie farby strukturalnej, która może stworzyć ciekawy wygląd ścian przedpokoju imitując fakturę różnego rodzaju materiałów. Dobrze sprawdzi się też farba ceramiczna, która jest ponadto bardzo komfortowa w konserwacji – możemy praktycznie bez trudu wyczyścić jej powierzchnię, a o zabrudzenia w przypadku przedpokoi nietrudno.

Skoro mowa o farbach, to nie sposób także pominąć tynków dekoracyjnych. Jest to bardzo popularne rozwiązanie w zakresie wielu pomieszczeń, nie tylko przedpokoi. Tynki dekoracyjne są, podobnie jak farby, dosyć łatwe w nałożeniu, a także posiadają już wybraną przez nas kolorystykę – kolor możemy nadać tynkowi samodzielnie poprzez zakupiony wcześniej pigment, jak również bez problemu znajdziemy tynk dekoracyjny już zabarwiony przez producenta. Rynek obejmuje wiele różnego rodzaju tynków, jak na przykład stiuki, które przypominają powierzchnie kamieni, jak granit czy marmur, co czyni z nich efektowną ozdobę ścian, czy też tynki strukturalne, które, podobnie jak wymieniony wcześniej rodzaj farb, pozwalają stworzyć wzorzysty wystrój – w tym przypadku jednak wzór odciska się po prostu na jeszcze mokrym tynku.

Wreszcie, przedpokój można udekorować winylowymi tapetami. Takie tapety są nie tylko wytrzymałe i odporne na zabrudzenia, ale współcześnie występują w ramach szerokiego wachlarza wzorów oraz kolorów. Niczym nie przypominają tapet stosowanych dawno temu w budownictwie, odchodzących od ścian i mało estetycznych. Tapety pozwalają ponadto maskować różne niedoskonałości ścian.

27 czerwca, 2019

Dodaj komentarz