Dekoracje surdic

Surdic to relatywnie nowy trend we wzornictwie oraz wystroju wnętrz, który charakteryzuje się wykorzystaniem rozmaitych geometrycznych, ale też nieszablonowych wzorów – zwykle na tym samym przedmiocie lub płaszczyźnie – nawiązujących w jakiś sposób do natury albo człowieka. Sama nazwa wywodzi się od hiszpańskiej marki, która zyskała sobie bardzo dużą popularność produkując różnego rodzaju ozdoby i dodatki we wspomnianej estetyce. W ramach trendu oprócz stricte obiektów aranżacyjnych mieszczą się także rośliny domowe, jak sukulenty, chamedory czy mniej lub bardziej egzotyczne kwiaty.

Z racji swojej estetyki, dekoracje utrzymane w stylu surdic świetnie sprawdzają się w ogrodach, na balkonach i w pomieszczeniach w towarzystwie rozmaitej roślinności. Suridc znajdziemy na najprzeróżniejszych obiektach: jak doniczki, talerze, a także obrazy, poduszki czy obrusy. Przedmioty w stylu surdic najczęściej wykonane są ponadto z naturalnych materiałów, jak glina czy drewno.

Same ozdoby, podobnie jak wzory, które na nich umieszczono, charakteryzują się w przypadku surdic prostotą i, jak wspomniano wcześniej, nawiązywaniem do natury. Roślinne wzory świetnie będą komponowały się z minimalistycznymi, ale pełnymi życia wystrojami – w szczególności w towarzystwie prawdziwej, domowej flory. Ciepłe, pastelowe kolory świetnie współgrają natomiast z „miękkimi” obiektami – dywany z długim włosiem, chodniczki i poduszki będą tworzyły wraz z surdicowymi ozdobami doskonałą kompozycję.

Na rynku znajdziemy wiele przedmiotów utrzymanych w stylistyce surdic. Posiada je w swojej ofercie niemal każdy większy producent wszelkiego rodzaju dodatków, naczyń czy akcesoriów, jak firany i poszewki. Z pewnością znajdziemy coś dla siebie i pasującego do panującego już w naszych mieszkaniach wystroju.

29 września, 2020