Deweloperzy na swoim?

Z banków znikają kredyty połączone z rządowym programem. Mieszkania stoją puste. Młodzi ludzie znów nie mogą liczyć na pomoc w kupnie własnego M…

 

Na szczęście z pomocą spieszą firmy deweloperskie, którym zastój na rynku powoli również daje w kość. Ceny nowych mieszkań kurczą się jak tylko mogą. Dodatkowo większe firmy deweloperskie przyszykowały dla beneficjentów zachęcające okazje. Nie mogąc liczyć na wsparcie państwa, pomoc w spłaceniu kredytu deweloperzy biorą na siebie.
Specjalną ofertę przedstawiła firma Ronson Development Group. Dla swoich klientów posiada ona nie tylko specjalną ofertę kredytową lecz również w ramach programu „Twoje mieszkanie, nasze spłacanie” zobowiązuje się spłacać raty odsetkowe aż do momentu odbioru kluczy do nowego mieszkania.
Do akcji dopłat dołączył Wawel Serwis. Oferuje on zwrot kwoty odpowiadającej 50% kosztów odsetkowych od kredytów przeznaczonych na zakup nowego mieszkania. Dopłaty te obowiązują od dnia podpisania umowy przedwstępnej do dnia zawarcia umowy przyrzeczonej (przenoszącej własność lokalu), czyli najczęściej przez 2,5 roku.
Również Qualia Development przyłączyła się do oferty dopłat do mieszkań. Oferuje zwrot połowy odsetek od spłaty kredytu mieszkaniowego płaconych do 31 grudnia 2012 roku osobom, które do końca 2011 roku zakupią mieszkanie w Nowym Wilanowie.
Natomiast Dom Development rozpoczął „Program START”, który ma pomóc zarówno młodym małżeństwom jak również osobą samotnym spełnić marzenie o własnych czterech ścianach.

Kto zyskuje?

Niepokój wśród osób decydujących się na zakup mieszkania budzi fakt tak wielkich promocji. Nie od dziś wiadomo, że rynek nie znosi zastoju. Podaż nie może być większa od popytu. W obliczu nowych realiów kredytowych firmy developerskie pomagając klientom w spłacie odsetek – pomagają sobie. Deweloperzy walczą obecnie o każdego klienta. Akcje promocyjne, coraz większe upusty, spłata części odsetek – oto jedyna broń w tej zaciętej wojnie. Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta – jak mówi stare przysłowie. Korzystajmy więc z akcji deweloperskich jak najwięcej. Gdy rząd nie chce już pomagać przeciętnemu Kowalskiemu w zakupie mieszkania, Kowalski musi o pomoc poprosić dewelopera!

8 czerwca, 2013

Dodaj komentarz