Dlaczego warto wymienić tkaniny w swoich starych meblach?

W mieszkaniu każdego z nas znajdują się tapicerowane meble. Trudno wyobrazić sobie bez nich komfortowy wypoczynek. Z czasem jednak tracą swoją pierwotną formę – wycierają się, odkształcają, płowieją. Czy oznacza to, że musimy zdecydować się na zakup nowych fotelu lub kanapy? Na szczęście, niekoniecznie. O wiele tańszą alternatywą jest wymiana tkanin obiciowych.

Sposób na wytarte i wyblakłe siedziska

Lata użytkowania mebli tapicerowanych odciskają na nich swój ślad. Promienie słoneczne sprawiają, że materiał blaknie. Codzienne siadanie sprawia, że tkanina wyciera się, a gąbka odkształca. Do tego dochodzą zabrudzenia, niekiedy uporczywe i trudne do wywabienia, nieładne zapachy oraz ślady pazurów psów i kotów.

W takich sytuacjach rozwiązaniem wartym rozważenia jest wymiana tkaniny obiciowej na zupełnie nową. Renowacja sprawia, że nawet kilkunastoletnie meble odzyskują swój dawny reprezentatywny wygląd i stają się niekwestionowanym królem pomieszczenia. Co ważne, wymiana materiału tapicerskiego na nowy jest znacznie tańsza niż zakup zupełnie nowych mebli. W wielu przypadkach można ją przeprowadzić samodzielnie.

Zupełnie nowy wygląd mebli

Trendy w wystroju wnętrz zmieniają się co kilka lat. Chcąc być na bieżąco, musielibyśmy ciągle nabywać nowe kanapy, sofy czy fotele. To nieopłacalne a przy tym nie ekologiczne. Na szczęście, możemy zadbać o to, by meble w naszym mieszkaniu zawsze prezentowały się doskonale i były zgodne z aktualnymi trendami. Wystarczy zdecydować się na wymianę tkanin w starych meblach. To prosty sposób na to, by całkowicie odmienić wnętrze swojego mieszkania, nadać mu wyrazu i nietuzinkowego charakteru. Meble obite nową tkaniną bardzo często są zupełnie niepodobne do tych, które posiadaliśmy.

Vintage sofa

Powrót komfortu i wygody

Z czasem siedziska i oparcia mebli tapicerowanych nie tylko tracą swój piękny wygląd, ale również stają się mniej wygodne. Wypełnienie wyciera się, deformuje, odkształca. Wszystko to sprawia, że trudno już wyobrazić sobie komfortowy wypoczynek na starej kanapie. Tymczasem wystarczy skorzystać z usług tapicera by przywrócić meblom ich dawny blask i funkcjonalność. Podczas wymiany tkaniny można zadbać też o stan wypełnienia siedzisk czy oparć, np. uzupełniając ilość kulki silikonowej, wstawiając nową elastyczną piankę czy naprawiając popękane sprężyny. Dzięki temu posłużą nam przez długi czas, wciąż zapewniając pełnię komfortu każdego dnia.

Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na wymianę tkanin w starych meblach tapicerowanych. To rozwiązanie nie tylko znacznie tańsze, ale również bardziej ekologiczne niż zakup całkowicie nowych zestawów. Nie dziwi więc fakt, że na krok taki decyduje się coraz więcej osób

31 października, 2020