Dlaczego włoskie meble i dodatki cieszą się tak dużym zainteresowaniem?

 

Bardzo dużo słyszy się o tym, że meble włoskie prezentują niezwykle wysoką klasę i właściwie nie można ich porównywać z tego typu sprzętami pochodzącymi z innych krajów. Chyba tylko nieliczni tak naprawdę zdają sobie sprawę z tego, dlaczego właśnie one cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Krótka historia mebli włoskich w Polsce

Można powiedzieć, że historia mebli włoskich w Polsce sięga czasów PRL-u. To właśnie wtedy, kiedy w sklepach nie było właściwie nic, a salony zdobiły jedynie niezbyt eleganckie meblościanki wykonane z płyt, niektórym ludziom udawało się zdobyć umeblowanie projektowane i wykonywane przez Włochów. Należy wspomnieć, że w tamtych czasach było to naprawdę coś luksusowego. Współcześnie w naszym kraju można dostrzec bardzo duży rozwój meblarstwa. Przedsiębiorstwa zatrudniają włoskich projektantów i specjalistów, chcąc połączyć piękno projektów pochodzących z Półwyspu Apenińskiego z polskim wykonaniem. Klienci poszukują takich sprzętów, które będą posiadały nowoczesny design, ale jednocześnie wygodą nie będą odstępowały starszym, tradycyjnym meblom.

O zaletach mebli i dodatków włoskich

Przyjęło się, że włoskie meble są wyznacznikiem klasy. Firma Ludwik Styl zajmuje się wykonywaniem tych sprzętów na zamówienie. Podczas ich projektowania oraz produkcji jej pracownicy starają się stylizować elementy umeblowania na te pochodzące nie tylko z XIV wieku, ale również bardziej współczesne. Właśnie w tym przypominają typowe włoskie meble. Łączą w sobie tradycyjne projekty oraz wygodę z czymś więcej – współczesną klasą i najnowocześniejszymi trendami. Jednocześnie nie są tandetne, a projektanci tworzą swoistą fuzję z zachowaniem największych zalet obydwóch stylów. Włoskie meble i dodatki cieszą się tak dużą popularnością między innymi dlatego, że dzięki ich wykonywaniu na zamówienie są niezwykle trudne do podrobienia. Każdy chciałby mieć coś, co jest niepowtarzalne i jedyne na świecie. Takie właśnie są meble stworzone przez firmę Ludwik Styl. Sprzęty wykonane z prawdziwego drewna charakteryzują się dłuższą żywotnością od tych, które produkuje się na przykład z płyt meblowych. Dzięki stosowanym okleinom takie przedmioty mogą wyglądać jak te wykonane z drewna, ale nigdy nimi nie będą. Włoskie meble niczego nie udają – wykonywane są z najlepszego drewna, dzięki czemu mogą służyć przez pokolenia. Należy jedynie pamiętać, aby co jakiś czas poddawać je renowacji, najlepiej przez doświadczonego mistrza stolarstwa. To dzięki niemu powierzchnia będzie odpowiednio zabezpieczona na wiele lat.

Meble i dodatki włoskie charakteryzują się przede wszystkim bardzo oryginalnym designem. Te stylizowane na nie łączą w sobie wygodę i włoską tradycję z nowoczesnymi projektami. Dlatego właśnie cieszą się tak dużą popularnością i są znane właściwie na całym świecie. Ich cena faktycznie może być nieco wyższa od tych, które można kupić w salonie, jednak wraz z wydanymi pieniędzmi otrzymuje się bogate umeblowanie, które będzie służyło naprawdę długo.

8 grudnia, 2015

Dodaj komentarz