Dobry styl w salonie

Salon, a inaczej pokój gościnny czy dzienny niemal w każdym domu jest wnętrzem o wyjątkowej funkcji. Pokój ten na ogół musi sprostać wielu różnym potrzebom równocześnie. Ponieważ salon jest używany w równej mierze przez wszystkich członków rodziny, powinniśmy go urządzić i udekorować w taki sposób,by każdy bardzo dobrze się w nim czuł.

Salon jest specyficznym i wyjątkowym miejscem, w którym mają miejsce się różne ważne rodzinne uroczystości, okazjonalne przyjęcia czy święta, spędzamy w nim wolny czas z przyjaciółmi i rodzinką oraz odpoczywamy po trudnym dniu pracy. Ponieważ przyjmujemy w nim swoich gości, jest też reprezentacyjną wizytówką domu, dlatego należałoby mu poświęcić chwilę czasu i postarać się zaaranżować go w estetyczny i funkcjonalny sposób.

Świetnym rozwiązaniem będzie umeblowanie salonu w stylu klasycznym – przypadnie wówczas do gustu zarówno miłośnikom tradycji jak i amatorom nowoczesności. Oczywiście słowo klasyczny nie jest synonimem słowa staromodny. Przykładem takich mebli są eleganckie meble Bigger. Wielbiciele uniwersalnej i szlachetnej formy z pewnością będą zauroczeni tą propozycją. Kolejnym atutem zestawu mebli Bigger jest wysoki standard wykonania, a jak wiadomo, mebli nie kupuje się na chwilę ale nieraz na całe lata. Piękny, koniakowy kolor mebli – calvados, będzie prezentował się idealnie nawet w stosunkowo niedużych pomieszczeniach. Do wyboru mamy mnóstwo elementów – komody, witryny, szafki i szafy pozwolą na urządzenie pokoju dziennego, stylowego gabinetu, jadalni czy sypialni. Możemy także zdecydować się na dodatkowe umieszczenie specjalnych, masywnych listew wykańczających na blatach, co nada naszym meblom nieco elegancji i elegancji.

19 listopada, 2013

Dodaj komentarz