Dom dla osoby wykonującej wolny zawód.

W dwudziestym pierwszym wieku bardzo częstym jest zdalny charakter pracy lub tak zwany elastyczny grafik. Oznacza to, ni mniej ni więcej, że pracownicy często siadają do pracy w domu, potrzebują ciszy, spokoju, odosobnienia. Podobnie jest z ludźmi wykonującymi pracę – wolny zawód. Grafiki, tłumacze, księgowe, analitycy, takie osoby potrzebują również swojego miejsca, gabinetu, gdzie mogłyby w spokoju pracować. Projektując dom, należy mieć to na uwadze.

Analizując projekt domu Zgrabny 5, dojdziemy do wniosku,że jest on odpowiedni dla kogoś, kto musi pracować w domu, potrzebując do tego ciszy i spokoju. Dom też składa się z funkcjonalnego, rozbudowanego parteru oraz poddasza. Na parterze znajduje się salon aneksem kuchennym i kuchnią oraz właśnie dodatkowy pokój, który może być gabinetem. Pokój ma prawie 12 metrów kwadratowych, dzięki czemu można z niego stworzyć naprawdę elegancji, funkcjonalny gabinet, pracownię lub nawet sypialnię. Poddasze jest bardzo rozbudowane, przestronne, w każdym pokoju znajdują się okna. Poddasze składa się trzy duże sypialnie z łazienkami oraz jedno pomieszczenie ogólne, które można jakkolwiek zaadaptować. Może służyć, jako salon, pokój rekreacyjny albo strych. Pomieszczenie ma ponad 26 metrów kwadratowych, dzięki czemu można go bardzo przyjaźnie i komfortowo zaprojektować.
Dom nadaje się idealnie dla rodziny 4-6 osobowej lub jako dom pokoleniowy. Odpowiednie usytuowanie pomieszczeń sprawia, że mieszka się tam komfortowo i przestronnie. Z kolei opisywany gabinet i aneks kuchenny idealnie nadadzą się do prowadzenia spotkań handlowych, pracy.

Minusem tego projektu jest brak ogólnodostępnej łazienki na parterze. Przez to, nawet pracując czy zapraszając gości, można mieć nie lada problem. Oprócz tego projekt jest uniwersalny, z pewnością znajdzie zastosowanie w każdej większej rodzinie. Na uwagę zasługuje również podwójny garaż (idealny dla motoryzowanych) oraz dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. Dom jest jasny, przestronny, bardzo wygodny.

 

12 sierpnia, 2014

Dodaj komentarz