Drewniane żaluzje – połączenie estetyki i funkcjonalności

Drewniane żaluzje to coraz częściej spotykana osłona okien, która świetnie uzupełnia niemal każdą aranżację pomieszczenia – niezależnie od tego czy jest to styl minimalistyczny, czy obfitujący w różnego rodzaju dodatki i ozdoby. Jest także estetycznym i funkcjonalnym zamiennikiem dla klasycznych żaluzji bądź rolet. Świetnie uzupełnia także aranżacje wykorzystujące w dużym stopniu naturalne materiały bądź jeżeli po prostu zależy nam na rozwiązaniach przyjaznych środowisku.

Oprócz walorów estetycznych, żaluzje drewniane bardzo skutecznie przeciwdziałają nagrzewaniu się pomieszczenia, w którym je zamontowano, oraz pozwalają ograniczyć ilość wpadającego światła słonecznego. Pod tym pierwszym względem, oprócz bycia uniwersalnym uzupełnieniem niemal każdego wystroju, jak wspomniano wcześniej, nadają też pomieszczeniom widocznej unikalności. W ofercie wielu sklepów dostępne są żaluzje drewniane zarówno w naturalnych odcieniach, jak też posiadających inne kolory oraz wykończenia i formy. Sprawdzają się ponadto zarówno w „domowych” rozwiązaniach, jak i biurach czy różnego rodzaju profesjonalnych pomieszczeniach.

W szczególności wdzięcznymi pomieszczeniami dla żaluzji drewnianych są lofty oraz pomieszczenia wyposażone w duże bądź liczne okna. Żaluzje drewniane występują także w różnych wariantach sterowania. Znajdziemy zarówno bardziej klasyczne, które możemy otwierać i zamykać przy pomocy dołączonego do nich sznurkach, jak i żaluzje drewniane wyposażone w sterowanie elektryczne.

Same rozmiary tego typu żaluzji dostępne są, jak można się domyślić, w różnych wariantach. Tym, co jest jednak charakterystyczne dla tego typu żaluzji, jest to, że są zwykle projektowane w ten sposób, aby być w widoczny sposób większe niż okna, które mają zakrywać. Może to być zarówno wada, jak i zaleta tego rozwiązania; możemy dzięki nim, przykładowo, zakryć niezbyt estetyczne ramy okna bądź inne ich niedoskonałości.

22 czerwca, 2020