Drzwi wewnętrzne jako ważny element aranżacji domu

Decydując się na zakup drzwi wewnętrznych najlepiej jest wybrać się do renomowanego producenta, który ma w swojej ofercie produkty o naprawdę wysokiej jakości. Zdecydowanie nie warto próbować oszczędzać kupując drzwi drewnianeByć może zapłacimy dużo mniej niż w uznanej firmie, ale zamiast otrzymać trwałe drzwi drewniane możemy nabyć produkt, który będzie się wypaczał, będziemy mieli ciągłe problemy z zamkami a same drzwi będą wymagały częstych regulacji.

Wybierając drzwi zwykle dużą wagę przywiązujemy do ich wyglądu, pragniemy, aby były to estetyczne drzwi wewnętrzne, które dodadzą uroku naszym wnętrzom. Wygląd jest niewątpliwie bardzo ważny, jednakże należy zwracać uwagę także na inne istotne funkcje takie, jak: dźwiękoszczelność i ogniotrwałość. Jeśli nie jesteśmy do końca przekonani, co, do jakości danego wyrobu, najlepiej sprawdzić czy producent posiada wymagane certyfikaty i atesty.

Gdy podejmujemy decyzję, jakie wybrać drzwi wewnętrzne warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, jakie oferuje nam współczesny rynek stolarki drzwiowej. Takim nowoczesnym i niezwykle praktycznym produktem są drzwi przesuwne. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania we wnętrzach możemy przede wszystkim uzyskać dodatkową przestrzeń. Zaletą przesuwnych drzwi drewnianych jest fakt, możemy ich używać wtedy, gdy potrzebujemy zamknięcia, natomiast wtedy, gdy zależy nam na otwartej przestrzeni, są one prawie niewidoczne. Drzwi takie możemy zamontować na wiele sposobów. Mogą one być wmurowane w ścianie, jednak w takim wypadku trzeba o tym pomyśleć już na etapie budowania domu, ewentualnie można taki zabieg przeprowadzić w czasie generalnego remontu. Można również skorzystać z dużo prostszego rozwiązania, jakim jest ustawienie ściany z płyty gipsowej, w której umieszcza się specjalną kasetę przeznaczoną do systemów przesuwnych. Można również przesuwne drzwi drewniane zamontować na powierzchni ściany, instalując szynę oraz karnisz maskujący.

13 listopada, 2014

Dodaj komentarz