Dwukolorowa ściana za sprawą masy szpachlowej!

Podobnie jak w modzie trendy zmieniają się również w aranżacji wnętrz. Jednak kluczem do sukcesu nie jest ślepe podążanie za wyznaczanymi przez projektantów „wskazówkami”, ale znalezienie stylu, który rzeczywiście odzwierciedli naszą osobowość w każdym wymiarze. Wymiarze „ubraniowym” jak i „mieszkaniowym”.

sofa-184555_1280Bardzo często zapominamy o tym, że nasze mieszkanie również bardzo dużo mówi o nas samych i jest miejscem, w którym powinniśmy czuć się dobrze. I warto jest je zaprojektować w taki sposób, aby odpowiadało właśnie naszym gustom i potrzebom. Nie zawsze łatwo jest zachować umiar i powstrzymać się od wprowadzania metamorfoz, ale warto – bowiem trzeba mieć świadomość, że nie wszystkie tendencje sprawdzą się w naszym przypadku.

W opanowaniu się nie pomagają również architekci, którzy coraz chętniej „zawalają” nas swoimi pomysłami. Projektami tworzonymi między innymi w oparciu o zastosowanie nowych produktów dekoracyjnych, których na rynku jest coraz więcej.

Ściana nie jedno musi mieć oblicze

Proces dekorowania ścian już od jakiegoś czasu nabrał nowego znaczenia. Jeszcze kilka lat temu dekorowanie ograniczało się do tapetowania, a także zawieszania kwiatów czy obrazków. Teraz aż chciałoby się powiedzieć, że ściana „wytrzyma” wszystko i zrobić na niej możemy dosłownie co chcemy.

Oczywiście takie możliwości dają nam producenci, którzy wypuszczają na rynek coraz atrakcyjniejsze materiały. Spośród całej gamy warto bliżej przyjrzeć się dwukolorowej masie szpachlowej. Ta masa szpachlowa umożliwia nam w szybki sposób wykonanie ściany, która wizualnie będzie imitowała szlachetny kamień, powłokę wzbogaconą połyskującymi drobinkami złota czy powierzchnię o aksamitnym efekcie wykończenia. Końcowy efekt oczywiście zależy od tego jakie dwa kolory masy zostaną ze sobą połączone. Trzeba przyznać, że osiągnięty rezultat może być niesamowity. I na pewno taka dekoracja sprawdzi się w przypadku nie tylko mieszkań prywatnych, ale również wszelkich innych budynków.

6 października, 2015

Dodaj komentarz