Eklektyzm czyli połączenie przedmiotów o różnej stylistyce we wnętrzu

Eklektyzm to nic innego jak zestawienie ze sobą elementów kontrastowych  o rożnej stylistyce , które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują i znaczącą od siebie się różnią . Jednakże łącząc ze sobą różne elementy można uzyskać całkiem ciekawy efekt. Powszechnie eklektyzm w aranżacji wnętrz stał się niebywale trendy i coraz więcej osób decyduję się na jego wykorzystanie w swoim wnętrzu.

Połączenie starej drewnianej komody z nowoczesną lampą , oraz masą innych przedmiotów , wazonów , luster wyróżniających się inną stylistyką jest ciekawym połączeniem , który z pozoru jest chaosem a jednocześnie widać w tym wszystkim spójność.

022312_1521_Elektyzmwnt1Fot.stolarekszewczyk.pl

Do klasycznych aranżacji można wnieść nieco nowoczesności bądź też na odwrót do nowoczesnego wnętrza wnieść trochę klasyki na przykład poprzez dobranie odpowiedniego dodatku typu ciekawą, jedyną w swoim rodzaju lampę, która odmieni całe wnętrze . Meble z antykwariatu, stylowa lampa , nowoczesne dodatki to idealne połączenie ,które jest niezwykle trendy . Warto zestawiać ze sobą rożne epoki dla uzyskania oryginalnego efektu wnętrza , tak jak widać to na poniższych zdjęciach :

dodatki-do-nowoczesnego-wnętrzaFot: Modne-wnetrza.com

7185_mieszkanie-zdjecia_1_jpg_dailymail-co-ukFot: e-mieszkanie.pl

3 stycznia, 2013

Dodaj komentarz