Elewacje budynków

Elewacja domu i innych budynków wiele nam mówi. Dzięki niej możemy mniej więcej określić ile lat temu wybudowany był dany budynek, jaki jest jego styl. Elewacje budynków mogą być wykonywane z wielu różnych materiałów. Oczywiście najbardziej popularne jest drewno i beton, czy cegły.

Na przestrzeni lat można zauważyć jak zmieniały się trendy, w szczególności w budowie domów. Kiedyś elewacja domu była zazwyczaj jednopiętrowa, do tego budynki były malutkie, czasem nawet mniejsze niż w dzisiejszych czasach mieszkanie w blokach.

Oczywiście w dawnych czasach podstawowym materiałem budowlanym było drewno. Dzisiaj elewacja domu zazwyczaj jest betonowa, albo ceglana. Chociaż zauważa się, że znów coraz bardziej popularne staje się drewno. Jako przykład można tu podać domy skandynawskie, czy domy z paczki, które w większości wykonywane są z drewna.

Coraz więcej osób się na nie decyduje. Myślenie, że drewno jest mniej trwałe, nie jest poprawne, bo wszelkiego rodzaju badania potwierdzają, iż jest to jeden z najbardziej wytrwałych materiałów budowlanych.

25 lipca, 2013

Dodaj komentarz