Fiolet, welwet i złoto – najgorętsze trendy wnętrzarskie w sezonie jesiennym

Po latach triumfu minimalizmu, w sezonie jesiennym modny stał się we wnętrzach niedoceniony wcześniej maksymalizm. Bogactwo dekoracji doskonale uzupełni każdy salon, podkreśli indywidualny styl właścicieli i pozwoli w szybki sposób dostosować wystrój pomieszczenia do obecnie panujących tendencji. Według trendsetterów jesień 2019 upłynie pod kątem wszystkich odcieni fioletu, iście królewskiego welwetu oraz pełnego przepychu i blasku złota. Przyjrzyjmy się zatem bliżej wyłonionym trendom.

Winne akcenty

Jeszcze rok temu fiolet nieśmiało wchodził na salony, a projektanci wnętrz z rezerwą podchodzili do tworzenia purpurowych aranżacji. Przełom nastąpił w obecnym sezonie, kiedy różne odcienie fioletu, od delikatnej lilii, przez zmysłowy kolor purpury, po zgaszoną śliwkę pojawił się w jesiennych aranżacjach salonu. Fioletowe dodatki do pokoju dziennego, takie jak miękkie w dotyku poduszki z motywem florystycznym, aksamitne narzuty na kanapę oraz pufy pełniące rolę siedziska i zarazem stolika pomocniczego, wkradły się niepostrzeżenie na salony. Ważne, aby z umiarem dozować fiolet we wnętrzu. Zdecydowanie lepiej wybrać kilka jego odcieni niż jedną tonację. Dzięki temu gwarantowany jest oszałamiający efekt stylistyczny. Fiolet doskonale łączy się z takimi kolorami jak modny i mający luksusowy charakter beż, a także z chłodną i wytworną czekoladą.

Aksamitny dotyk

Aby podkręcić stylistykę wnętrza warto wyposażyć salon w ozdoby i dodatki wykonane z przytulnego weluru. Jego specjalna struktura doskonale odbija światło nadając pomieszczeniom więcej blasku, co ma istotne znaczenie zwłaszcza jesienią, kiedy szybciej zapada zmrok, a słońca coraz mniej. Jesienne aranżacje wnętrz to w głównej mierze pochwała codzienności – pozwalają stworzyć nie tylko piękną przestrzeń, ale przede wszystkim przytulną i przyjazną strefę relaksu. Kiedy na zewnątrz coraz częściej panuje ponura aura, powrót do salonu bogatego w aksamitne poduchy do siedzenia, przytulne sofy welwetowe czy stylowo opadające na podłogę welurowe zasłony, pozwala odciąć się od nieprzyjemnej pogody i cieszyć komfortową atmosferą.

Ciepły blask złota

Złoto jak żaden inny kruszec, znakomicie kojarzy się z luksusem i przepychem. Dodatkowo wnętrze wypełnione złocistymi dodatkami wykonanymi z mosiądzu, sprawia wrażenie rozświetlonego, dostojnego i gustownego. Modne nie bez powodu od kilku sezonów złote detale dodają całości majestatu, a pomagające w aranżacji wnętrz jesienne dekoracje o barwie ulubionego koloru Króla Słońce Ludwika XIV, wręcz przepełnione są maksymalnym przepychem. Lustra – mimo, że posiadają więcej przeciwników niż zwolenników, nadal są obecne w wielu salonach, pokojach dziennych czy strefach wypoczynku. Nic tak nie rozświetla salonu niż dobrze dobrane lustro, wyeksponowane na ścianie. Lustro przykuwa wzrok zaproszonych gości i zachwyca doskonałym wzornictwem. Z kolei mosiężne tace i ażurowe lampiony na świece przywodzą na myśl marokańskie noce, gdzie orientalizm miesza się z europejskim bogactwem, a salony są nieustanną inspiracją do tworzenia nowych trendów wnętrzarskich.

Artykuł przygotowany we współpracy z Gala Collezione – producentem mebli skórzanych i tapicerowanych

3 grudnia, 2019

Dodaj komentarz