Fit out czy zwykły remont – co wybrać?

Przygotowując nową przestrzeń pod stanowiska pracownicze czy biuro warto pomyśleć o zmianie jej wyglądu. Siedziba firmy powinna być dostosowana do naszych wymagań, musi spełniać liczne warunki wynikające zarówno z rozporządzeń ustawodawcy, jak i specyficznych wymagań konkretnej branży. Niezwykle istotny jest też wygląd oraz wygoda przestrzeni dostępnej dla pracowników i klientów. Z tego powodu warto ją przekształcić i wyremontować z pomocą specjalistów. Aby zmiany przebiegły sprawnie i szybko, należy rozważyć wybór oferty typu fit out.

Dlaczego fit out jest wart uwagi?

Przeorganizowanie przestrzeni w siedzibie firmy, związany z usługą fit out, bywa koniecznością. Wraz z rozwojem firmy niezbędne staje się znalezienie miejsc dla nowych pracowników, sal konferencyjnych czy gabinetów. Ponadto, wygląd naszego miejsca pracy powinien nadążać za nowymi trendami i rosnącym prestiżem przedsiębiorstwa. Kiedy zdecydujemy się na tego typu zmiany, stajemy przed koniecznością trudnego wyboru pomiędzy wieloma możliwościami. Zamówiony projekt aranżacji czy realizacja własnej wizji? Specjalistyczne biuro architektoniczne czy freelancer? Samodzielnie organizowany remont czy profesjonalny fit out? Aby dokonać najlepszego dla nas i naszej firmy wyboru, trzeba oczywiście wiedzieć, czym jest fit out biura i jakie korzyści niesie ze sobą wybór właśnie takiej oferty. Niemal każdy z nas ma jakiekolwiek – mniejsze lub większe doświadczenia z remontami. Nawet jeśli samodzielnie nie malowaliśmy, szpachlowaliśmy czy kładliśmy płytek, na pewno całe zamieszanie kosztowało nas niemało czasu, sił i nerwów. Dlatego zazwyczaj chcemy skończyć takie prace w jak najkrótszym czasie i przede wszystkim – sprawnie. Samodzielnie jest to jednak raczej niemożliwe.

Co to jest fit out?

Fit out to usługa kompleksowa. W jej ramach wykonuje się nie tylko projekt architektoniczny czy rysunki koncepcyjne, ale również nadzoruje się zakup produktów niezbędnych do wykonania realizacji oraz koordynuje i organizuje prace ekip wykonawczych. Dzięki usłudze fit out można w zaskakujący sposób zaaranżować przestrzeń, tworząc nowe pomieszczenia, zmieniając przeznaczenie już istniejących – sprawdź http://janderkabza.pl/oferta/fit-out/. Projektanci oferujący tego typu rewolucję w siedzibie firmy zajmują się nawet takimi kwestiami jak np. projekt okablowań dla urządzeń elektronicznych. Ważną częścią prac typu fit out jest dokładne zapoznanie się z biurem, specyfiką pracy w nim, a nawet branżą zleceniodawcy. Dzięki temu ostateczny efekt celnie trafi w indywidualne potrzeby konkretnej firmy, a jeśli zechcemy, będzie również przewidywał możliwość zmian wystroju czy zagospodarowania pod kątem mogących nadejść zmian.

Fit out to oferta o wielu zaletach. Pozwala nam zaoszczędzić czas, który w innym przypadku musielibyśmy poświęcić na prace organizacyjne i planowanie. Fakt, że zarządzanie całością działań znajduje się w jednych rękach i jest koordynowane przez osobę ze znacznym doświadczeniem w podobnych realizacjach, sprawia, że sam remont również przebiega sprawniej, a wszystko zostaje dopięte na ostatni guzik. Jest to więc zarazem oszczędność czasu dla firmy – niedogodności związane z remontem zostają zmniejszone do minimum, a pracownicy mogą bardzo szybko powrócić do normalnego trybu wykonywania swoich obowiązków. Choć fit out wydaje się bardziej kosztowny niż zwyczajny remont, w dłuższej perspektywie opłaca się to bardziej, nie tylko ogólnie – firmie, ale także poszczególnym pracownikom.

13 grudnia, 2017

Dodaj komentarz