Fotel „uszak” nada uroku każdemu wnętrzu

Przywykliśmy już mocno do tego, że w nowoczesnych wnętrzach mamy do dyspozycji dość zimne materiały. W aranżacji wnętrz króluje obecnie beton, kamień, szkło czy różnego rodzaju tworzywa sztuczne. Nikt jednak nie powiedział, że dodanie odrobiny uroku takim przestrzeniom nie może być zrealizowane poprzez bardziej klasyczne rozwiązania. Dzisiaj przyjrzymy się z tego powodu popularnym niegdyś fotelom z uszami, powszechnie nazywanymi uszakami. Czy warto z nich korzystać w XXI wieku?

Fotel rodem z Francji bądź z Anglii
Choć być może nie kojarzycie samej nazwy tego mebla, tak na pewno doskonale znacie jego wygląd. Popularne niegdyś uszaki prawdopodobnie wywodzą się z Anglii lub z Francji. Jedna legenda mówi o tym, że wymyślono je właśnie w Anglii dla zapewnienia wysokiego komfortu termicznego. Charakterystyczna budowa fotela dokładnie otula nasze ciało i sprawia, że jesteśmy chronieni nie tylko oparciem, ale i bokami mebla.
Inni twierdzą natomiast, że pochodzenie fotela to Francja, gdzie jego styl miał nawiązywać do królewskiego tronu. Może i historia nie jest do końca znana, ale jedno jest pewne, takie fotele są niesłychanie wygodne, a przy tym idealnie nadają się do każdego wnętrza, niezależnie od stylu.
Szeroki wybór nowoczesnych foteli z uszami
Klasyczne fotele z uszami świetnie wzbogacą oczywiście wnętrza w stylu retro. Ich idealną wręcz lokalizacją jest bliskość kominka w naszym domu, choć ustawione również po prostu w salonie także będą się wspaniale prezentowały.
Warto jednak wspomnieć również o tym, że moda na tego typu krzesła wyraźnie powraca w naszym kraju. Na efekty nie trzeba było czekać specjalnie długo. Mamy dzisiaj na rynku szeroki wybór modeli takich foteli, które z jednej strony nawiązują swoim stylem do klasyki, ale jednocześnie wyraźnie czuć w nich ducha nowoczesności. Fotele takie sprawdzą się w każdym wnętrzu, a szeroki ich wybór ułatwia dopasowanie do konkretnych potrzeb.
„Uszak” w akompaniamencie instrumentów
Fotele te szczególnie pięknie będą się prezentowały w domach tych osób, które są miłośnikami ozdabiania wnętrz różnymi instrumentami. Postawienie fotela obok pianina, eleganckiej harfy czy nawet gitary jest wręcz idealnym rozwiązaniem.

27 czerwca, 2018

Dodaj komentarz