Fotele rozkładane – doskonałe rozwiązanie w niewielkich mieszkaniach

Mieszkania o małym metrażu potrafią być prawdziwym utrapieniem w kwestii ich aranżacji. Konieczność dbania o każdy centymetr kwadratowy sprawia, że dobór różnego rodzaju mebli czy dekoracji musi być przemyślany, a one same nie tylko dobrze się prezentować, ale być także odpowiednio funkcjonalnymi. W związku z tym, różnego rodzaju wielofunkcyjne szafki bądź inne elementy wyposażenia są dla takiego małego metrażu jak znalazł. Innym przykładem mogą być też tytułowe rozkładane fotele, które nie tylko mogą znajdować zastosowanie w tym zakresie, ale także służyć jako szezlong czy nawet łóżko.

Fotele rozkładane na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym od tradycyjnych foteli. I słusznie – ponieważ mogą pełnić rolę takiego wypoczynkowego mebla, ale na tym, jak wspomniano wcześniej, ich funkcjonalność się nie kończy. Po rozłożeniu, bez problemu zmienimy taki fotel w miejsce do spania czy po prostu dodatkowe siedzisko dla rodziny bądź gości. W ofercie większości sklepów z meblami, rozkładane fotele znajdziemy w najróżniejszych rozmiarach oraz postaciach. Znajdziemy zatem, między innymi, fotele wyposażone w dodatkowe boki, jak też ich pozbawione, co zbliżać ma je w założeniu do tradycyjnych łóżek czy niewielkich sof, po ich rozłożeniu. Oczywiście, fotel wyposażony w boki zajmuje ponadto nieco więcej miejsca.

Jednoosobowy fotel rozkładany sprawdzi się w niemal każdym pomieszczeniu w naszym mieszkaniu: od gabinetu po salon. Wpisana w niego wielofunkcyjność pozwala dostosować jego wykorzystanie do naszych potrzeb. Co ciekawe, znajdziemy w ofercie również fotele tego rodzaju przeznaczone specjalnie do spania. Fotele tego rodzaju odznaczają się szczególną wygodą i komfortem, a także odpowiednimi rozwiązaniami, jak choćby pojemnik na pościel. Wiele z nich posiada również dostosowane w tym celu mechanizmy rozkładania ułatwiające jego szybkie rozłożenie bądź złożenie z powrotem.

24 grudnia, 2019