Fototapeta do salonu – 8 najciekawszych propozycji

Coraz więcej magazynów wnętrzarskich proponuje nam piękne salony, w których zamiast obrazów zobaczymy na ścianach fototapety. Duże motywy przyciągają uwagę i powodują, że pokój wydaje się przestronniejszy i bardziej designerski. Inspiracji i trendów w tym temacie jest bardzo wiele. Poniżej przegląd najciekawszych z nich.

Abstract wolf illustration

Zacznijmy od czegoś dla fanów motywu boho. Wilk, będący połączeniem geometrii i natury jest dość odważnym akcentem, który będzie dobrze komponował się wśród stonowanej kolorystyki mebli. Zależnie od potrzeb możemy zaprojektować jego docelową wielkość tak aby nie był ani zbyt przesadzony, ani za mały.

Boho Style Watercolor Heart Shape

Pozostańmy w tym samym stylu. Serce złożone z elementów roślinnych i piór w błękitnej, spokojnej kolorystyce idealnie wpisze się w hipisowskie kanony piękna. Stworzymy piękny wystrój łącząc je z drewnianymi meblami i kolorowymi narzutami. Pamiętajmy również, aby zostało naklejone na jasnym tle, dzięki czemu jego kolory będą dobrze podkreślone i widoczne.

Green palm leaves

Palmy i inne rośliny stały się modne nie tylko w postaci fototapety do salonu – dobrze jest mieć także wiele żywych kwiatków, które sprawią, że wnętrze będzie wydawało się żywsze. Jeśli połączymy żywe plamy, aloesy i rozgałęzione monstery z fototapetą tego typu to w naszym domu będzie panował wakacyjny, tropikalny klimat przez cały rok.

Black and white palm leaves

Liście palm również w wersji czarno białej bardzo dobrze się prezentują. Nawiązują do aktualnych trentów, a jednocześnie są łatwiejsze we wkomponowaniu do naszego wnętrza. To zdecydowanie rozwiązanie dla tych, którzy nie są na tyle odważni, aby eksperymentować z mocną zielenią na ścianach ich salonu.

Tropical Patchwork

Pozostańmy przy motywach florystycznych. Mamy tutaj opcję zdecydowanie dla odważnych. Geometria przeplata się z mocnymi kolorami, mnogością różnych, choć podobnych tematycznie wzorów, no i do tego to piękne ptactwo rodem z tropików! Zanim wybierzemy fototapetę tego rodzaju mocno zastanówmy się w którym miejscu naszego salonu ją nakleimy, ponieważ tam będą kierować się spojrzenia wszystkich gości.

Portuguese tiles

Stosunkowo nowym trendem jest łączenie ze sobą różnorodnych, pozornie nie pasujących do siebie płytek, które wspólnie tworzą urzekającą mozaikę. To klimatyczne rozwiązanie często stosowane było w kuchni, ale teraz powoli migruje do salonu. W przypadku tej fototapety ważnym jest, aby zachować proporcję, ponieważ zbyt małe płytki mogę się zlewać.

Poppy seed

Rozmyte maki wyglądające jak namalowane akwarelą to świetny akcent do salonów pełnych spokoju i nostalgii. Będą dobrze się komponować w towarzystwie kominka, grubych ciepłych skarpet i wszechogarniającego spokoju. Ich melancholijny wydźwięk doceni każda wrażliwa na piękno osoba.

Beautiful woman watercolor

Intensywnie kolorowa fototapeta wręcz stworzona jest do przełamywania schematów. Jeśli mieszkanie jest urządzone w dość modernistycznym stylu to taki akcent jest zdecydowanie czymś, co powinno pojawić się w salonie. Odważny wzór i mocna kolorystyka sprawią, że wnętrze nabierze charakteru.

Chcesz zaaranżować ściany w swoim salonie. Sprawdź powyższe oraz inne modne fototapety do salonu w fototapeta4u.pl.

17 lutego, 2018

Dodaj komentarz